Naga MarketsCena złota XAUUSD mocno w górę, szansa na atak tegorocznych maksimów?Pomimo, że znajdujemy się w okresie świąteczno-noworocznym na brak zmienności nie można narzekać, przynajmniej jeśli chodzi o ruchy na złocie i srebrze. W przypadku tego pierwszego kruszcu mogliśmy obserwować ruch na ponad 25 dolarów w zaledwie dwie sesje tym samym cena dotarł do kluczowego oporu. Co dalej? Czy to już powrót do hossy, a może jedynie chwilowe wzrosty?  Zapraszamy do analizy.


Cena złota z szansą na kontynuację rajdu wzrostowego?

W ostatnich dniach możemy obserwować silne wzrosty na złocie. Jak piszą analitycy Bloomberga, jest to największy ruch procentowy od 4 miesięcy. Jeśli obecny sentyment się utrzyma, niewykluczone, że wędrówka w kierunku poziomów maksymalnych z tego roku będzie kontynuowana. Dziś cena złota znalazła się na najwyższym poziomie od niemal 7 tygodni.

Jak widać inwestorom nie przeszkadza pozytywny sentyment na rynku akcji w USA, gdzie wczoraj ponownie mogliśmy obserwować najwyższe poziomy w historii. Jeśli spojrzymy na ujecie roczne, złoto znajduje się na 18% plusie, wpływ na taką kolej rzeczy miał między innymi konflikt handlowy na linii USA – Chiny, rekordowo niskie poziomy stóp procentowych na świecie, oraz słabszy dolar.

“Słabnący dolar pomógł napędzać ceny metali szlachetnych, ale ten jeden czynnik jest niewystarczający, aby wyjaśnić taki skok” – powiedziała w nocie Margaret Yang, analityk CMC Markets Singapore. Z kolei następująco skomentowała ostatnie odbicie: “Polowanie na okazje jest prawdopodobnie lepszym uzasadnieniem, ponieważ złoto szuka technicznego odbicia po trzymiesięcznej konsolidacji”.

Cena złota
Źródło: Bloomberg

Zobacz także: CD Projekt ponownie najwyżej w historii, cena akcji CDR pokonuje 270 złotych

Sytuacja techniczna na wykresie D1

Patrząc na interwał D1, doszło do wybicia linii trendu poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach, po czym ruch w górę przyspieszył. Wystarczyły zaledwie dwie sesje, by kurs dotarł do zakładanej strefy oporu przy 1516$. Aktualnie miejsce to powinno stanowić silny opór, skąd istnieje możliwość wykonania korekty spadkowej. Niemniej w przypadku wybicia górą, należy oczekiwać dalszej wędrówki na wyższe poziomy. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku tegorocznych maksimów przy 1554$.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1

Zobacz co Bogusz Kasowski twierdzi o sytuacji na rynku złota, srebra, a także innych surowców. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego video.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here