Naga Marketspoukładane sztabki złotaCena złota przekroczyła w ubiegłym tygodniu poziom 1240$. Notowania kształtują się w okolicach 1246 $ za uncję. Dzisiaj kurs złota lekko osuwa się ze szczytów, natomiast patrząc szerzej na sytuację, środowisko dla niego jak i innych metali szlachetnych jest dobre. Wpływ na to mają między innymi osłabienie dolara, spadek rentowności długu, a także spadki na światowych indeksach giełdowych, które dominują w ostatnim czasie. 


Jeżeli chodzi o sytuację techniczną, to z perspektywy szerokiego interwału czasowego – D1, cena złota znajduje się powyżej kluczowej bariery podażowej. W piątek doszło do wyłamania strefy oporu przy poziomie 1240$, co przemawia za scenariuszem wzrostowym. Pierwszym docelowym poziomem dla kupujących jest współczynnik 50% Fibonacciego, czyli dokładnie połowa obecnej fali spadkowej. Kolejny cel dla popytu to współczynnik 61,8% czyli nawet poziom 1285$.

Wykres złota XAU/USD
GOLD interwał D1

Zajmowanie w tej chwili pozycji długiej może jednak nie być do końca rozsądne ponieważ Stop Loss jest stosunkowo duży. Niewykluczone jest także przetestowania strefy oporu od drugiej strony. W tej chwili strefa przy 1240$ jest dla rynku wsparciem i istnieje szansa na jej test. Gdyby korekta spadkowa była większa należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden poziom, wynikający z metodologii Overbalance. Na niższym przedziale czasowym – H4, należy przyjrzeć się okolicom poziomu 1230$. Jeżeli dojdzie do jego testu, będzie to kluczowe miejsce, które powinno przesądzić o dalszej kontynuacji wzrostów, bądź zanegowaniu tego scenariusza. Zejście poniżej 1230$ będzie świadczyło o chęci powrotu do trendu spadkowego.

Wykres złota XAU/USD
GOLD interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here