Naga MarketsDiego Parrilla, menedżer stojący na czele wartego 450 milionów dolarów funduszu hedgingowego Quadriga Igneo, który inwestując m.in. w złoto i metale szlachetne zarobił już w tym roku 47% uważa, że następna dekada będzie naznaczona inflacją, której banki centralne nie są w stanie kontrolować.

  • Zarządzający funduszem Quadriga Igneo spodziewa się skokowego wzrostu ceny złota
  • XAUUSD wzrośnie do 3 tys. USD bądź nawet 5 tys. USD w ciagu zaledwie 3 do 5 lat

Cena złota osiągnie wkrótce nowe ATH

Jego zdaniem, bezprecedensowy bodziec pieniężny napędza bańki na rynku aktywów i uzależnienie firm od zadłużenia – sprawiając, że podwyżki stóp procentowych stają się niemożliwe bez załamania gospodarczego. W wyniku tej manii rynkowej, w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat cena złota może wzrosnąć z obecnych 1800 dolarów do 3000 bądź nawet 5000 dolarów za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
– To, co zobaczysz w następnej dekadzie, to ten desperacki wysiłek, który jest już bardzo oczywisty, gdzie banki i rząd tylko drukują pieniądze i pożyczają, i ratują wszystkich robiąc cokolwiek będzie trzeba, tylko po to, aby zapobiec załamaniu się całego systemu – powiedział Parrilla.

Członkowie Rezerwy Federalnej przyznali niedawno, że przy obecnym kryzysie inflacja nie jest problemem. Ich zdaniem nawet jeśli ona się pojawi, Fed ma narzędzia, by sobie z nią poradzić.

Z punktu widzenia Parrilla, pakiety stymulacyjne zaostrzyły jednak już istniejące problemy w systemie finansowym. Mowa tu m.in. o obniżaniu i tak już niskich stóp procentowych.

– To, co widzieliśmy przez ostatnią dekadę, to przejście od ryzyka z odsetkami do ryzyka bez odsetek – wskazuje Parilla dodając, że jedną z kluczowych baniek jest waluta fiat, a jedną z wyraźnych antybaniek w tym systemie jest złoto.

Jego zdaniem bańki są zbyt duże, by upaść, a mama i tata zrobią wszystko, by temu zapobiec.

Spoglądając tymczasem na notowania złota zauważymy, że wyniku obecnej aprecjacji, cena tego kruszcu znalazła się na jednym z najwyższych poziomów w historii.

Gold Monthly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJR Holding ASI podtrzymuje plan przejścia na GPW w 2021 r.
Następny artykułS&P 500 będzie rósł rocznie o 6% przez kolejną dekadę, twierdzi Goldman Sachs
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here