Naga MarketsCena złota wzrośnie, kurs euro i funta czekają spadki? Buy or SellCzy ostatni tydzień przed świątecznym spowolnieniem rynku przyniesie umocnienie złota oraz osłabienie par walutowych EUR/PLN i GBP/USD? W najnowszym odcinku Buy or Sell analitycy Comparci24.tv prognozują korektę spadkową kursu euro oraz funta szterlinga, jak i przyglądają się szeregowi innych walorów. Sprawdź jakie okazje inwestycyjne na bieżący tydzień przygotowali Maksymilian Bączkowski i Krzysztof Kamiński.


Kurs euro spadnie do 4,22 zł? EUR/PLN w kierunku poziomów z kwietnia 2018 roku

Zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego wyraźna przecena pary walutowej EUR/PLN ma jeszcze miejsce do kontynuacji i poziomem docelowym deprecjacji jest strefa 4,22 zł, czyli minima z kwietnia ubiegłego roku.

„Przez dłuższy okres czasu rynek bardzo mocno się konsolidował i po rozrysowaniu podwójnego szczytu doszło do dynamiczniejszej deprecjacji w okolice obecnych wsparć. Polski złoty zaczął odzyskiwać siłę i jeżeli obecne dołki (4,25 zł) mają zostać przełamane, to idealnym celem dla EUR/PLN powinien być poziom 4,22 zł” – wyjaśnia Bączkowski.

Kurs euro w kierunku poziomów z kwietnia ubiegłego roku? Bączkowski prognozuje dalsze spadki EUR/PLN
Kurs euro w kierunku poziomów z kwietnia ubiegłego roku? Bączkowski prognozuje dalsze spadki EUR/PLN

O krótkiej pozycji na eurozłotym wspominał również Krzysztof Kamińśki, skupiając się jednak na ruchu w krótszym terminie i licząc na zejście do pierwszej strefy wsparcia na wysokości 4,25 zł (zlecenie zabezpieczające SL na wysokości 4,2768 zł).

Dolar kanadyjski i francuska giełda w górę. Wzrostowe założenia dla akcji Procter & Gamble

W swoich prognozach Krzysztof Kamiński oprócz spadków euro stawia głównie na wzrosty, doszukując się długich pozycji na parze walutowej CAD/JPY, francuskim indeksie CAC40 oraz akcjach spółki Procter & Gamble, gdzie dostrzega miejsce do kontynuacji aprecjacji.

Wszystkie z powyższych wraz z poziomami wejścia, zleceniami zabezpieczającymi i potencjalnymi targetami wraz z wykresami zostały zaprezentowane na oficjalnym Twitterze redaktora Comparic24.tv:

Cena złota powróci powyżej 1500 dolarów za uncję, kurs funta w korekcie spadkowej?

Wśród typów na początku nowego tygodnia znalazły się również prognozy analityka Tickmill, Marcina Kiepasa. Jego zdaniem, cena złota posiada potencjał do ponownego powrotu nad poziom 1500 dolarów za uncję, który ostatni raz był notowany na początku listopada.

„Marcin Kiepas spodziewa się re-testu lokalnych dołków w okolicach poziomu 1450 dolarów i następnie zakłada wzrosty w kierunku 1500-1515 dolarów. Stosunek zysku do ryzyka w przypadku takiego układu wynosi niemal 3:1, warto jednak pamiętać, że w okresie świątecznym zmienność rynkowa i aktywność inwestorów będzie zmniejszona” – komentuje Kamiński.

Kiepas dzielił się również swoim podejściem do funta brytyjskiego zakładając jego dalszą deprecjację i korektę spadkową w okolice poziomu 1,3150-1,3100 USD. W trakcie wtorkowej sesji GBP/USD traci ponad 1% i mocno zbliża się do wyznaczonego celu pokrywającego się jednocześnie z lokalnym wsparciem grudniowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here