Naga MarketsCena złota wzrosła od połowy marca br. do połowy października br. o niemal 43 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania kruszcu przekroczyły barierę 2 tys. dolarów i znalazły się na najwyższych poziomach w historii. Od tego czasu trochę się jednak zmieniło. Czy cena złota wzrośnie jeszcze wyżej?

  • Cena złota wzrosła w ciągu kilku miesięcy o niemal 43 proc.
  • Cena złota ma wzrosnąć do 4 tys. USD

Cena złota wzrośnie o ponad 110 proc.

Po niezwykle dynamicznych wzrostach, na przestrzeni ostatnich tygodni cena złota osunęła się o niemal 11 proc. Obecnie oscyluje ona w okolicy 1900 USD. Pomimo tych spadków, i mimo niepewności związanej z nadchodzącymi wielkimi krokami, listopadowymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, których wynik – jak pokazuje historia – może przyczynić się znacznej zmiany poziomu cenowego złota, Frank Holmes, dyrektor generalny US Global Investors uważa, że cena złota wzrośnie do 4 tys. USD, co stanowiłoby ponad 110 proc. licząc od obecnej ceny. Jego zdaniem złoto ubija obecnie lokalne dno.

– Dno, które widzisz na notowaniach złota, jest jak idealne dno plaży w Miami. Złoto rosło i spadało, DNA zmienności można zmierzyć w ciągu 20 dni handlowych, 60 dni handlowych, 12 miesięcy, to było w górę, kiedy mówiliśmy o czasie korekty na początku sierpnia trzy odchylenia standardowe na 20 dni handlowych. Teraz jest to jedno odchylenie standardowe w dół – powiedział Holmes dodając, że popyt na fizyczne złoto wzrósł po wakacjach.

Ekspert specjalizujący się w inwestowanie w zasoby naturalne i rynki wschodzące uważa, że tym razem wynik wyborów prezydenckich w USA nie wpłynie na notowania złota.

– Niektórzy stawiają na niebieski, inni na czerwony, a ja stawiam na złoto – powiedział Holmes.

Cena złota w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że cena kruszcu oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli jednak strefa ta zostanie trwale odrzucona, z czysto technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej jego deprecjacji.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSpadek Trumpa w sondażach paradoksalnie pomaga złotemu
Następny artykułMaksymilian Bączkowski zaprasza na live trading w Comparic24.tv
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here