Naga MarketsCena złota wzrasta w środę i zmierza do zakończenia grudnia znaczną zwyżkąCena złota spot wzrosła nieznacznie w środę wraz z osłabieniem dolara do nowych lokalnych minimów. Pakiet stymulacji fiskalnej w USA, który jest jednym z głównych czynników generujących pozytywną presję na notowania kruszcu, czeka jeszcze przełożone głosowanie Senatu dotyczące zwiększenia wysokości zasiłków dla obywateli.

  • Łączna liczba przypadków COVID-19 przekroczyła 82 mln
  • Od początku roku cena złota zyskała niemal 24%
  • Nasza prognoza dotycząca ceny złota na 2021 rok dostępna jest pod tym linkiem

Kurs złota nieznacznie w górę w środę

Po podpisaniu przez Donalda Trumpa ustawy zatwierdzającej pakiet stymulacji fiskalnej, czeka ją jeszcze ostatnie głosowanie w Senacie, które zadecydować ma o kwestii wielkości zapomóg dla obywateli. Prezydent Stanów Zjednoczonych oponował przeciwko kwocie 600 dol. twierdząc, że właściwą sumą jest 2000 dol. i postawił warunek, że podpiszę ustawę dotyczącą pakietu tylko, jeśli ta kwestia zostanie rozwiązana z korzyścią dla obywateli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak lider republikańskiej większości w Senacie, Mitch McConnell, zadecydował o przełożeniu głosowania o kilka dni w oczekiwaniu na wybory senackie, które mają odbyć się na początku stycznia przyszłego roku.

Zobacz również: Srebro liderem wzrostów w 2020 r. Nasdaq 100 i złoto na podium

Cena złota spot w porannej części środowej sesji wzrasta o skromne 0,12% do 1880,51 dol. za uncję. Oznacza to, że cena metalu zmierza do zakończenia grudnia z miesięcznym wzrostem o 5,84% przerywając czteromiesięczną spadkową passę.Cena złota wzrasta w środę korzystając ze spadku dolara do 2,5-letnich minimów

Za wzrost ceny złota odpowiada przede wszystkim dalsze osłabienie USD. W środę rano indeks dolara spadł do nowych dwu- i półmiesięcznych minimów na 89,714 pkt., by potem odbić w górę do 89,79 pkt. tracąc 0,22% względem wtorkowej sesji.

Cena złota wzrasta w środę korzystając ze spadku dolara do 2,5-letnich minimów

Od początku roku notowania indeksu osunęły się o niemal 7%, a część prognoz mówi o kontynuacji deprecjacyjnego trendu w nadchodzącym roku. Takiego zdania są m.in analitycy ING oraz eksperci z SEB.

Plus500

Nasza prognoza dotycząca ceny złota na kolejny rok zakłada, że notowania kruszcu będą zyskiwać w kolejnych miesiącach, a jednym z czynników wspierających ten trend może być ultraluźna polityka Rezerwy Federalnej generująca osłabienie dolara i w rezultacie wzrost oczekiwań inflacyjnych. Prognoza dostępna jest pod tym odnośnikiem.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here