Naga MarketsSztabki złotaZłoto zyskuje trzeci dzień z rzędu, chociaż na potyka na swojej drodze wyraźny opór. W tym samym czasie amerykańskie firmy trzeci miesiąc z rzędu zmniejszają ilość aktywnych odwiertów ropy, a notowania amerykańskiej mieszanki „czarnego złota”, testowały pod koniec ubiegłego miesiąca najniższe poziomy od marca. Dzisiaj bez handlu w USA, wobec czego kontrakty surowcowe i towarowe notowane na giełdach amerykańskich nie będą dostępne.


Notowania złota zyskują. Czy mają miejsce na dalsze wzrosty?

„Pomysł jaki miałem na transakcje na złocie w ubiegłym tygodniu, został jak najbardziej zrealizowany. Odbicie od wyraźnie zaznaczonej strefy popytu, lokalnych dołków kwietniowo-majowych zmierza w tym momencie do spadkowej linii trendu, która ogranicza zakres ruchów cennego kruszcu” – komentował Bogusz Kasowski na antenie Comparic24.tv

Wspomniany układ techniczny i reakcja popytowa, o której wspomina prowadzący Surowcowe.info została przedstawiona na wykresie poniżej. Notowania złota w poniedziałek dochodzą tuż pod 1288 dolarów za uncję, a linia trendu przebiega obecnie kilkanaście dolarów wyżej. Uwagę warto zwrócić również na dołki z przełomu marca i kwietnia, które następnie stanowiły również opór. Cena ponownie znalazła się na ich wysokości, a całość wspiera 50 EMA i widać wyraźne zatrzymanie notowań. Przed dojściem do spadkowej linii trendu obecny poziom może odgrywać więc istotny opór.

Ropa silnie traciła w ubiegłym tygodniu

Powodem spadków notowań ropy jest nie tylko malejąca ilość aktywnych odwiertów wykonywanych przez firmy wydobywcze, ale również naciski ze strony inwestorów, których główną motywacją jest kreowanie jak najwyższych zysków.

Rynek dotarł wiec do momentu, w którym przedsiębiorstwa silnie redukują koszty – między innymi poprzez optymalizację zatrudnienia oraz poprzez rezygnację z tych odwiertów, które generują niższy poziom zyskowności.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here