Naga MarketsTuż po otwarciu rynków finansowych po weekendzie mogliśmy obserwować nagły wystrzał w górę na rynku złota. Ruch był spowodowany kolejną nadzwyczajną decyzją Rezerwy Federalnej, która obniżyła poziom stóp procentowych aż o 100 punktów bazowych!. W pewnej chwili za uncję kruszcu trzeba było płacić nawet 1570$, jednak o poranku ruch jest niwelowany, co dalej?


Cena złota wystrzeliła w górę po decyzji Fed

Po tym jak w weekend Fed zdecydował się na nadzwyczajne cięcie poziomu stóp procentowych, cena złota wystrzeliła w górę. Kurs w pewnej chwili znajdował się nawet 3% na plusie w związku z krokiem, który podjęła Rezerwa Federalna w celu ratowania sytuacji wywołanej koronawirusem.

Oprócz samego cięcia, Fed podjął decyzję o wprowadzeniu ogromnego programu skupu aktywów, niemniej efekt jaki osiągnął był odwrotny do zamierzonego. Na początku tygodnia ponownie możemy obserwować przecenę na rynku akcji, inwestorzy zaregowali paniką na postanowienie Fedu.

“Złoto powoli odzyskuje swoją pozycję” – powiedział w nocie Edward Moya, starszy analityk rynku w Oanda Corp. “Złoto powinno wreszcie korzystać z tych wszystkich globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych. Cena kruszcu powinna wrócić powyżej 1600 dolarów za uncję po tym, jak w tym tygodniu wszystkie inne banki centralne zwiększyły swoje wysiłki.

Cena złota XAUUSD do stóp proc w USA

Źródło: Bloomberg

Zobacz także: Rynek akcji tonie pomimo działania banków centralnych

Sytuacja techniczna na wykresie złota

Tuż po otwarciu notowań, mogliśmy obserwować ponad 20$ lukę wzrostową, a kolejne minuty przyniosły dalszy ruch w górę. Niemniej jak się okazało umocnienie złota było krótkotrwałe, w godzinach nocnych doszło do domknięcia wspomnianej luki, a o poranku kurs konsoliduje w rejonach 1535$.

Patrząc technicznie na interwał H4, doszło do obrony strefy oporowej przy poziomie 1570$, w najbliższym czasie powinna ona stanowić kluczowy opór. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero wyjście powyżej mogłoby doprowadzić do większego odreagowania ostatnich silnych spadków.

Cena złota 16 marca
Złoto broni oporu przy 1570$

Zobacz także: Koronawirus: Najgorsze jeszcze przed nami? Pandemia przyspieszaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here