Naga MarketsCena złota wyniesie 2 tys. dolarów w 2021 r., prognoza analityków CitiW czwartek mamy do czynienia z wyprzedażą na rynku złota. W wyniku poprawy nastrojów inwestorów cena złota spadła poniżej 1700 dolarów za uncję. Analitycy Citi prognozują jednak, że w przyszłym roku wartość cennego metalu pokona barierę 2 tys. dolarów

  • Złoto napotkało opór na poziomie 1707 dolarów za uncję.
  • Spadek poniżej progu 1658 dolarów może oznaczać obniżenie ceny na dłużej.
  • Analitycy szacują, że w 2021 roku możemy obserwować powrót ceny złota w okolice 2000 dolarów za uncję.

Inwestorzy zaczynają rezygnować ze złota 

TCI, narzędzie do lokalizowania i wskazywania tych poziomów cen, w których występuje natężenie wskaźników, pokazuje, że złoto napotyka początkowy opór na poziomie 1707 dolarów za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ceny złota spadły, aby sprawdzić rosnące wsparcie od drugiej połowy maja. Wynika z tego odrzucenie oporu, który mieści się w przedziale od 1730 do 1747 dolarów za uncję.

Zobacz również: Wall Street przesiąknięty optymizmem. Nasdaq przy historycznym szczycie

Jednak wykreślenie linii trendu może wymagać dalszego potwierdzenia, aby argumentować, że mamy do czynienia z odwróceniem trendu. Wynika to z faktu, że kluczowy opór znajduje się poniżej przedziału od 1658 do 1678 dolarów. Złamanie tego oporu może otworzyć drogę na głębsze straty.

Cena złota wzrośnie w rok o 300 dolarów za uncję, Citi 

Podczas gdy ryzyko średnioterminowe jest nadal ważone spadkami złota, ostatnia wyprzedaż zbliża się do wsparcia trendu wzrostowego.

Analitycy Citi przewidują utrzymanie się ceny złota na poziomie pomiędzy 1600 a 1700 dolarów za uncję. Co więcej w 2021 roku istnieje szansa na odbicie ceny złota w okolice 2000 dolarów za uncję.

Wspomóc ma to odbudowa globalnej gospodarki oraz dynamiczniejsze odbicie w krajach wschodzących.

invest
Wykres przedstawiający zmianę ceny złota w ciągu ostatnich 3 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here