Cena złota wybija górą poziom 1860$, srebro odbija od oporu, a ropa koryguje ostatnie wzrosty
Cena ropy, złota i srebra

Po nienajlepszym rozpoczęciu tygodnia, cena złota zdołała wybić się powyżej oporu przy 1860$, co otwiera drogę do dalszej zwyżki. Nie pokrywa się to jednak z sytuacją na rynku srebra, gdzie wczoraj doszło do odbicia od ważnego oporu. Ropa naftowa koryguje natomiast ostatnie silne wzrosty. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja techniczna na złocie, srebrze i ropie naftowej.

Cena złota (XAU/USD)

Początek tygodnia na złota przyniósł silne spadki, które bardzo szybko zostały wymazane. W ostatnich dniach doszło do wybicia strefy oporowej przy poziomie 1860$, co w teorii otwiera drogę nawet do wzrostów w kierunku 1900$. Aktualnie obserwujemy lokalną korektę, a wspomniany poziom 1860$ powinien być traktowany jako najbliższa podpora dla kupujących. 

wykres złoita
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej w długim terminie cały czas utrzymuje się tendencja wzrostowa. Niemniej w ostatnich dniach ruch w górę wyraźnie wyhamował, przez co istnieje ryzyko wykonania korekty spadkowej. Aktualnie kluczowym wsparciem jest strefa przy 51,65$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1 oraz wcześniejsze reakcje cenowe. W przypadku wybicia dołem, spadki będą mogły przybrać na sile.

wykres ropy naftowej

Ropa WTI interwał H4Zobacz także: Zmiana trendu na Bitcoin, a może chwilowa korekta?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra, radzi sobie ono nieznacznie gorzej od złota. Notowania dobyły się wczoraj od kluczowej strefy oporowej przy poziomie 26$, co może przemawiać za głębszym cofnięciem. Kluczowym wsparciem dla tego rynku są dopiero okolice ostatnich dołków przy 24,25$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here