Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaNa sesji w środę możemy obserwować zmianę wczorajszego sentymentu. Ruchy jakie widzieliśmy we wtorek byłby spowodowane wzrostem awersji do ryzyka, inwestorzy zwrócili się w stronę bardziej ryzykownych aktywów, co doprowadziło do korekty na rynku metali szlachetnych. Z kolei dziś możemy obserwować zwrot akcji. Indeksy wracają do spadków a cena złota i srebra rośnie, z kolei ropa mocno koryguje wczorajszy wystrzał w górę. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota wraca do wzrostów

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami i wczorajszą analizą odbija od wsparcia wynikającego z układu 1:1. We wtorkowej analizie pisaliśmy “Tak długo jak strefa przy 1483$ będzie broniona, obowiązuje tendencja wzrostowa”. Trend pozostaje więc zwyżkujący i niewykluczone, że wczorajsze spadki były jedynie chwilową anomalią. Dopiero w momencie wybicia dołem strefy przy 1480$, większe spadki mogą mieć miejsce. Oporem pozostają natomiast szczyty przy 1535$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Frank najdroższy w tym roku, CHFPLN dobija do poziomu 4 złotych

Cena ropy wraca do wsparcia (OIL WTI)

Cena ropy niweluje cały wczorajszy ruch w górę. Aktualnie kurs zbliża się do wcześniej wybitej strefy oporowej, która teraz powinna stanowić wsparcie. Zachowanie się ceny przy poziomie 54,7$ powinno zdecydować o kierunku w krótkim terminie. Odbicie się w tym miejscu może doprowadzić do wygenerowania kolejnego swingu wzrostowego. Z drugiej strony, powrót poniżej, może oznaczać powrót do spadków.

Wykres ropy naftowej
ropa WTi interwał H4

Zobacz także: Cena złota ostro w dół, indeksy giełdowe w górę, cła odroczone

Cena srebra (XAG/USD) z szansą na nowe szczyty

Cena srebra podobnie jak złota, wraca do wzrostów. Aktualnie testowany jest opór przy 17,25$. Wczorajsza korekta była błyskawiczna, podobnie jak dzisiejsze odbicie. Poziom 16,6$ zadziałał jako wsparcie. Kierunek wzrostowy zostanie potwierdzony w momencie wybicia testowanej strefy oporu. W przeciwnym razie kurs może utknąć w konsolidacji przy szczytach.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here