Cena złota w trudnym położeniu na 1860 dol., Trump stoi przed wyzwaniem

Debata prezydencka w USA wpłynie na rynkowe sentymenty

Naga MarketsCena złota w trudnym położeniu na 1860 dol., Trump stoi przed wyzwaniemCena złota nieśmiało rozpoczyna tydzień w poniedziałek rano oscylując wokół ceny zamknięcia z piątku z zeszłego tygodnia w pobliżu 1861 dol. za uncję. Rynkowe sentymenty w tym tygodniu napędzać będzie przede wszystkim sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych związana z wyborami prezydenckimi, które odbędą się już za miesiąc.

  • Złoto od początku roku wzrosło o ponad 22%
  • Natomiast od szczytu na 2075 dol. za uncję osiągniętego w sierpniu, złoto potaniało już o ponad 10%
  • Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a łączna liczba przypadków choroby przekroczyła już 33,3 mln.

Złoto to na kluczowym wsparciu

Cena złota spot w poniedziałek rano porusza się w przedziale 1856-1866 dol. i na ten moment jest na 1861 dol. za uncję, czyli poziomie osiągniętym na piątkowym zamknięciu sesji.

Cena złota w trudnym położeniu na 1860 dol., Trump stoi przed wyzwaniem
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

To już czwarta sesja, w której złoto walczy ze wsparciem w zakresie 1850-1860 dol. i na ten moment brak rozstrzygnięcia co do kierunku, jaki obierze kurs w przyszłych dniach.

Kurs złota spot znalazł się na tym poziomie po mocnych spadkach na początku zeszłego tygodnia, po zdecydowanym wybiciu dołem z formacji chorągiewki. Ostatni tydzień przyniósł obniżkę o łącznie ponad 4,5%.

Niewątpliwie, wpływ na przecenę złota miało umocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara w ostatnim tygodniu zdecydowanie wykroczył z konsolidacji w przedziale 92-94 pkt. i obecnie jest na poziomie 94,56 pkt., który ostatni raz notowany był dwa tygodnie temu.

Cena złota w trudnym położeniu na 1860 dol., Trump stoi przed wyzwaniem
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

– Z perspektywy sytuacji technicznej, złoto może przełamać wsparcie na 1855 dol. za uncję – stwierdził analityk Reutersa, Wang Tao.

Spoglądając na przyszłe poziomy wyceny złota, kluczowe jest kilka przyszłych dni i to jak rynki zareagują na wydarzenia polityczne w USA.

Debata Trump vs Biden

Donald Trump i Joe Biden zmierzą się w pierwszej prezydenckiej debacie już w ten wtorek, a wydarzenie to nie przejdzie bez echa na notowaniach złota. Ruch kursu prawdopodobnie nastąpi po prezydenckiej debacie, gdy lepiej widoczne staną się polityczne nastroje mające swoje odzwierciedlenie w sondażach.

Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów w amerykańskim Kongresie w niedzielę zaznaczyła, że porozumienie z Białym Domem w sprawie nowego pakietu stymulacji fiskalnej może zostać osiągnięte już wkrótce, a rozmowy na ten moment są w toku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here