Naga MarketsCena złota w środę rano powyżej 1830 dol., jednak zwyżka traci impetCena złota w środę rano powyżej 1830 dol., jednak zwyżka traci impetCena złota spada w środę rano do okolic 1830 dol. a zwyżka złota wywołana rewizją prognoz gospodarczych w Stanach Zjednoczonych traci już impet. Nieznaczny wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zaważył na notowaniach kruszcu.

  • W środę nastąpi publikacja danych o inflacji CPI w USA
  • Od początku tego roku złoto potaniało o 3,5%

Złoto potaniało w środę rano

Cena złota spot w porannej części środowej sesji spadła o 0,2% do 1833,72 dol. za uncję, jednak wciąż jest ona o 0,12% wyżej niż zamknięcie z poprzedniego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
W porównaniu do poprzedniego tygodnia zakres wzrostów jest dość nikły biorąc pod uwagę, że pierwszy tydzień maja był najlepszym 5-dniowym okresem wzrostowym od listopada.https://i1.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/p/p0MywfkN.png?w=696&ssl=1Na notowaniach złota zaważył wzrost rentowności amerykańskich 10-latek, która na ten moment wynosi 1,613%. Tymczasem, jeszcze w zeszłym tygodniu była tak nisko jak 1,48%.

Rynek oczekuje na dane inflacyjne z amerykańskiej gospodarki, które zostaną opublikowane w środę o 14:30 polskiego czasu. Analitycy ankietowani przez investing.com spodziewają się odczytu na poziomie 2,3%, czyli powyżej celu inflacyjnego stosowanego przez Rezerwę Federalaną jeszcze przed sierpniem 2020 roku.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Teraz, taka wartość nie powinna zrobić wrażenia na amerykańskich bankierach, bowiem pod koniec sierpnia 2020 roku Fed zmienił interpretację celu inflacyjnego na “2% w średnim terminie”. Oznacza to, że okres niskiej inflacji może być zniwelowany wzrostem poziomu cen powyżej 2% w późniejszym terminie.

Niemniej, pojawia się coraz więcej głosów o potencjalnym przyspieszeniu podwyżki stóp procentowych przez Fed. Gdy inflacja wzrasta, a stopy procentowe pozostają na niskim poziomie, realna stopa procentowa jest ujemna.

invest

Zobacz również: Wykres Dogecoina w ostatnich tygodniach wyrysował twarz DOGE

Z perspektywy technicznej, kurs złota jest obecnie w kluczowym położeniu co do ewentualnej kontynuacji zniżki. Wysoka wartość oscylatora RSI (66,6 pkt.) wskazuje na mocne wykupienie złota, co sugerować może odwrócenie trendu wzrostowego.

Jednocześnie, zakres 1835-1860 dol. jest dość istotnym oporem, który przed kilkoma miesiącami był kluczowym wsparciem wielokrotnie broniącym notowania złota przed zniżkami. Co więcej, na poziomie 1850 dol. znajduje się obecnie 200-dniowa średnia krocząca, która może stanowić dodatkowe ograniczenie wzrostów.

W przypadku realizacji scenariusza spadkowego, kurs złota utworzył w ostatnich dniach wsparcie na 1820 dol. za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here