Naga Markets

Cena złota w spada w oczekiwaniu na ważne dane inflacyjne z USAZłoto tanieje we wtorek rano w oczekiwaniu na odczyt inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych za sierpień, który może dać pewne wskazówki co do decyzji Rezerwy Federalnej na posiedzeniu zaplanowanym na przyszły tydzień.

Złoto w dół we wtorek

Cena złota spada we wtorek rano o 0,13% do 1722,90 dol. za uncję kasując część poniedziałkowej zwyżki o 0,52%. Względem początku miesiąca kruszec podrożał o 0,70%, ale nadal jest o niemal 6% tańszy niż na koniec 2021 roku.– Oczekujemy, że ujemne globalne stopy i rentowności utrzymają popyt na złoto. Złoto pozostaje również atrakcyjnym zabezpieczeniem przed awersją do ryzyka i stagflacją. – stwierdzili analitycy Credit Agricole.

Cena złota w spada w oczekiwaniu na ważne dane inflacyjne z USA
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy na rynku metali szlachetnych wyczekują publikacji odczytu inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. Zostanie on przedstawiony po południu we wtorek.

– Oczekuje się, że inflacja będzie znacznie łagodniejsza. To może pomóc złotu w dalszym rozwoju, z uwagi na oczekiwania co do mniej agresywnych podwyżek Fed po wrześniowym posiedzeniu. – powiedział Matt Simpson, starszy analityk rynku w City Index.

Konsensus analityków zakłada, że wskaźnik CPI za sierpień osiągnie wartość 8,1% rdr, mniej niż 8,5% w lipcu.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

– Wysoka zmienność notowań złota może nadejść, jeśli nie zobaczymy niższej inflacji i to właśnie wtedy złoto może znaleźć się pod presją… Abyśmy mogli być pewni, że byki odzyskały kontrolę, prawdopodobnie musimy zobaczyć przebicie przez kurs złota poziomu 1740 dol. za uncję. – dodał Simpson z City Index.

– Złoto nadal cieszy się niewielkim ożywieniem, aczkolwiek nie bez oporu. Od czasu osiągnięcia dna na początku tego miesiąca, złoto odbija z opóźnieniem, co być może podkreśla wahania na rynkach. W ostatnich dniach dolar stracił na wartości, co pomogło złotu zwiększyć zyski, ale nawet teraz napotyka ono silny opór w okolicach 1730 dol., który wcześniej był kluczowym poziomem wsparcia. Może on zostać przełamany, jeśli dolar będzie kontynuował trend spadkowy. – skomentował Craig Erlam, analityk OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | ccc akcje kupno | notowanie dax | eurocash kurs | dolar nowozelandzki pln | pkp cargo kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin hash rate wzrósł o 55% w 2 miesiące i osiągnął nowe ATH
Następny artykułStopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii jest najniższa od 1974 r.
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here