Naga MarketsCena złota w sierpniu 2020 r. Mocniejsza korekta, czy dalszy rajd na północ?
David Jones, Capital.com

W sierpniu notowania złota pokonały psychologiczną barierę 2 tysięcy dolarów za uncję i ustanawiały historyczne maksima na rynku kontraktów terminowych na wysokości poziomu 2089,2 dol. Korekcyjne odbicie dolara amerykańskiego i powrót ryzyka na rynki spowodowały jednak, że od 7 sierpnia cenny kruszec silniej koryguje i we wtorek powraca poniżej wybitego poziomu. O tym, jak kształtować może się cena złota pod koniec sierpnia opowiada David Jones, główny analityk Capital.com.

  • Złoto w samym tylko lipcu zyskiwało ponad 185 dolarów, umacniając się o 10%
  • Chociaż wybicie poziomu 2 tysięcy dolarów za uncję wydawało się silne i trwałe, to korekta wzrostowa dolara i powrót apetytu na ryzyko spowodował silniejsze osunięcie złota
  • Od historycznych maksimów złoto traci niespełna 100 dolarów (4,6%)

Te artykuły również Cię zainteresują
Powtórka z rozrywki, czyli sytuacja z 2011 roku?

Notowania złota ostatni raz rosły tak dynamicznie w 2011 roku, kiedy od lipca do września zyskiwały 30%. Niespełna dekadę później aprecjacja jest jeszcze dynamiczniejsza i przekracza 40%, analitycy doszukują się jednak technicznych podobieństw, które mogą sugerować zbliżającą się korektę notowań.

Jestem w pełni świadomy, że rynek złota może być nieprzewidywalny i poruszać się w każdym z kierunków, dlatego ustawiam zlecenia oczekujące zarówno na wybicie lokalnych maksimów, jak i na pokonanie strefy lokalnych wsparć w przypadku realizacji wyraźniejszej korekty spadkowej – komentował David Jones z Capital.com.

Capitalcom

Zdaniem Davida Jonesa, ważne poziomy oporu i wsparcia dla złota prezentują się następująco:

  • Opory: psychologiczne poziomy 2100 oraz 2500 dolarów oraz wcześniej maksimów z 6 sierpnia na 2075 dolarów
  • Wsparcia: 1905 (dołek z 28 lipca), 1790 (dołek z 14 lipca) oraz 1740 dolarów (dołek z 22 czerwca)

David Jones prowadzi aktywne pozycje długie na złocie od 15 maja 2020 roku, kiedy zaczął skupowanie od 1750 dolarów za uncję. Najnowsze aktywne pozycje pochodzą z 27 lipca i były aktywowane na wysokości poziomu 1930 dolarów za uncję.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKoronawirus: 551 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 52 961 – podaje MZ
Następny artykułBoE: spadek obrotów funta i dolara. Zyskuje euro, frank i jen
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here