Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek złoto wyraźnie cofnęło po wybiciu  tegorocznych szczytów. W poniedziałek przed godziną 10:00 za jedną uncję trzeba płacić 1336$, co oznacza spadki na 0,16%. Srebro, podobnie jak złoto, koryguje ostatni ruch w górę, dziś jest to 0,02% w dół. Aktualnie jego cena wynosi 14,8$. W przypadku ropy WTI, również możemy obserwować ruch w kierunku południowym. Dziś ropa traci ponad 0,5% Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Złoto wraca do wzrostów. XAU/USD odbija od strefy wsparcia

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Po wybiciu tegorocznych szczytów możemy obserwować cofkę na 20$. Jeżeli korekta się pogłębi, to kluczowym poziomem będą okolice 1323$, gdzie dodatkowo wypada układ 1:1. W momencie zejścia, spodziewałbym się tam reakcji popytowej. Gdyby jednak doszło do jego wybicia, to kolejne wsparcie wypada dopiero przy poziomi 1302$.

Zobacz także: Euro najtańsze w 2019 roku, kurs wynosi 4,2540. EUR/PLN kontynuuje spadki

Wykres złota XAUUSD 17 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem, a oporem

Cena srebra ponownie wraca poniżej strefy oporowej przy 14,95$. Rynek ma wyraźny problem z pokonaniem tego poziomu, co może skutkować zejściem do wsparcia przy 14,56$. Dopóki jeden poziomów nie zostanie wybity, cena srebra może poruszać się w konsolidacji.

Wykres notowań srebra 17 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) ponownie w dół

Cena ropy broniła pod koniec tygodnia ostatnich minimów. Aktualnie może tworzyć się dość szeroka konsolidacja. Wsparciem jest strefa przy ostatnich minimach, a oporem dopiero okolice 54,60$, gdzie wypada strefa wynikająca między innymi z szerokiego układu 1:1. Dopóki rynek nie wybije w jedną ze storn, możliwy jest ruch boczny. Stefa wsparcia jest wyraźnie broniona, dalteog jeżeli nie dojdzie do jej kolejnego testu, spodziewałbym się wzrostów w kierunku oporu przy 45,60$.

Kurs ropy naftowej 17 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here