Naga MarketsCena złota w piątek odrabia część strat po silnej przecenie z czwartkuCena złota spot w piątek rano odbija w górę po silnej przecenie z czwartku, która sprowadziła notowania w dół do miesięcznych minimów. Czynnikiem, który zapewne wywołał tą zniżkę było silne umocnienie dolara amerykańskiego, a katalizatorem oczekiwania co do zmiany kursu polityki pieniężnej przez banki centralne, głównie Rezerwę Federalną.

Kurs złota nieco powyżej1760 dol. za uncję

Cena za złoto spot w porannej części piątkowej sesji wzrasta o 0,53% do 1762,50 dol. za uncję odzyskując część strat z czwartku, gdy największa od ponad miesiąca jednodniowa przecena doprowadziła do przetestowania kluczowego poziomu wsparcia w okolicach 1740-1750 dol.Łącznie od początku tego tygodnia złoto potaniało już o ponad 1,4%, co w połączeniu ze zniżką z poprzedzającego tygodnia o 2,2% może sugerować odwrócenie nastroi na niedźwiedzie.

Cena złota w piątek odrabia część strat po silnej przecenie z czwartku
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Czwartkowa korekta notowań metalu szlachetnego była napędzona przez umocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara w czwartek wybił do trzytygodniowych maksimów na 92,86 pkt., ale w piątek nieznacznie opada do 92,81 pkt.

 

Cena złota w piątek odrabia część strat po silnej przecenie z czwartku
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Komentarz do sytuacji technicznej na wykresie złota przygotowali analitycy OANDA:

Choć wsparcie na 1750 dol. za uncję jak do tej pory zostało utrzymane, a pokrycie części szortów wyniosło nieco cenę w górę, to jednak odbicie wygląda dość anemicznie przez co kurs złota może mierzyć się z kolejnym testem poziomu 1750 dol. jeśli dolar pozostanie w trendzie umocnienia. – stwierdził Jeffrey Halley, analityk OANDA.

Jeśli dojdzie do przełamania 1750 dol., kolejnym przystankiem może być poziom 1715 dol., a nawet długoterminowe wsparcie na 1675 dol. – dodał ekspert z OANDA.

invest

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Spoglądając w kalendarz makroekonomiczny, na następny tydzień zaplanowane jest spotkanie Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), organu Rezerwy Federalnej odpowiedzialnego za kształtowanie polityki pieniężnej. Rynki spodziewają się kontynuacji jastrzębich deklaracji Fed, choć sytuacja gospodarcza w USA okazała się mniej pozytywna niż jeszcze niedawno oczekiwano.

Potencjalne ogłoszenie zmniejszania zakresu programu skupu aktywów z rynku może doprowadzić do zwyżki rentowności amerykańskich obligacji oraz umocnienia dolara, co zwykle przekłada się na silną spadkową presję na cenie złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here