Naga MarketsCena złota w okolicach 2030 dol., kurs kontynuuje silne spadki z piątku.Cena za złoto spot spada w poniedziałek wraz z umocnieniem przez dolara piątkowych silnych wzrostów z uwagi na przekraczające oczekiwania dane dotyczące bezrobocia w Stanach Zjednoczonych.

  • Złoto spot w poniedziałek spadło nawet poniżej 2020 dol. za uncję.
  • W południe w poniedziałek cena spot oscyluje wokół 2030 dol.
  • W ostatnim miesiącu kruszec podrożał o ponad 12%.

Złoto w poniedziałek na czerwono

Cena złota spot w zeszły piątek przebiła nawet 2075 dol. za uncję wyznaczając nowe rekordowe szczyty wszechczasów, ale jeszcze tego samego dnia zeszła nawet do 2015 dol. za uncję, by ostatecznie zakończyć dzień na poziomie 2034,90 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota w okolicach 2030 dol., kurs kontynuuje silne spadki z piątku.
Notowania złota spot. Źródło: stooq.pl

Poniedziałkowe notowania okazują się być dalszą kontynuacją spadku ceny złota, która wynosi w południe w poniedziałek około 2031,70 dol. za uncję, a wcześniej sprawdzała nawet poziomy poniżej 2020 dol. za uncję

– Przebijająca się narracja związana z silnym dolarem przeważa w decyzjach inwestorów wraz ze zwiększająca się skłonnością ludzi do realizowanie swoich zysków po tak dużej zwyżce złota – stwierdził Stephen Innes, głównych analityk rynkowy w AxiCorp.

– Korekta jest bardzo prawdopodobna. Wszystko zależy od tego jak rynki postrzegają dolara, a eskalacja napięć między USA a Chinami jest w pewnym sensie korzystna dla dolara. – dodał.

Zobacz również:  Cena ropy WTI powyżej 41,60 dol. odzyskuje straty z czwartku i piątku. Irak obniża wydobycie

Tymczasem Stany Zjednoczone przekroczyły już 5,2 mln przypadków COVID-19, choć dzienny przyrost nowych przypadków spada do do okolic 50 tys., czyli o 20 tys. mniej niż w szczytowym okresie lipca.

W negocjacjach amerykańskich partii w sprawie pakietu stymulacji gospodarki w ramach kontynuacji CARES Act, nadal trwa impas, a zeszły tydzień nie dał żadnego konsensusu. Spikerka Kongresu, Nancy Pelosi, twierdzi, że w tym tygodniu negocjacje pójdą nieco gładziej, a nowy bilionowy program ratowania gospodarki zakładał będzie pomoc do końca tego roku.

Autor poleca również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here