Naga MarketsCena złota w odwrocie. Spotkanie Fed zaważyło o spadkach ceny kruszcaCena złota w czwartek przed południem utrzymuje się na poziomie wczorajszej ceny zamknięcia, a wieczorna część środowej sesji przyniosła załamanie kursu wskutek informacji o trudnościach w odbudowie gospodarki przedstawionych przez Rezerwę Federalną na wczorajszym spotkaniu Komitetu do Spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC).

  • Złoto jeszcze na początku lipca kosztowało nawet 2075 dol. za uncję
  • Realizacja zysków przez inwestorów zepchnęła jednak wycenę na poziomy w okolicy 2000 dol.
  • Nagła aprecjacja dolara w środę wywołała załamanie kursu złota poniżej 1950 dol.

Cena złota w środę o 3,6% w dół

Cena za złoto spot w czwartek przed 11:00 wróciła do poziomów w okolicach 1930 dol. za uncję po chwilowej zwyżce do nawet 1955 dol.

Cena złota w odwrocie. Spotkanie Fed zaważyło o spadkach ceny kruszca
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Środowa sesja przyniosła załamanie ceny złota wskutek publikacji przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych na spotkaniu FOMC obecnego oficjalnego stanowiska banku centralnego w sprawie odbudowy gospodarki z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.

Trwający kryzys COVID-19 w dużym stopniu zaważy na aktywności gospodarczej, zatrudnieniu oraz inflacji w krótkim terminie oraz powoduje istotne ryzyko dla perspektyw gospodarczych także w średnim terminie – stwierdzili w środę FOMC.

Zasadniczym bodźcem dla spadku ceny złota była aprecjacja dolara oraz fakt, że Fed na ten moment odszedł od pomysłu kontroli krzywej dochodowości obligacji, w rezultacie czego dochodowość obligacji amerykańskich wzrosła wspierając dolara. W środę indeks dolara wzrósł o 0,74% i dziś kontynuuje ten trend rosnąc o kolejne 0,10%.

Fed podkreślił także, że stopy procentowe będą utrzymywane między 0 a 0,25% do czasu aż sytuacja się nie unormuje, co zapowiada kontynuację ekspansji monetarnej ze strony amerykańskiego banku centralnego.

– Cena złota jest wyczulona na ruchy dolara i amerykańską ekspansywną politykę pieniężną. Rynki były nieco rozczarowane minutkami FOMC – stwierdził Kyle Rodda z IG Markets.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here