Naga MarketsCena złota gold Za sprawą negocjacji handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz odniesień w sprawie Brexitu możemy obserwować dynamiczne zwroty na rynku złota. Pomimo że główny trend jest wzrostowy, to w ostatnim czasie kruszec nie może obrać jednego kierunku, ruchy są szarpane i dynamiczne.


Cena złota z szansą na większa korektę?

We wtorek złoto potaniało prawie o 1%, a to za sprawą widocznego sentymentu risk on, inwestorzy kierują kapitał w stronę ryzykowniejszy aktywów, jak na przykład rynek akcji, przez co ceny metali szlachetnych, jak złota spadają. “Istnieje pewna niepewność, ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia z Brexitem. Nawet jeśli negocjatorzy z UE i Wielkiej Brytanii zgodzą się co do warunków, umowa musi jeszcze przejść przez parlament”, powiedział Stephen Innes, strateg rynku z AxiTrader.

Rynki wciąż czekają na wynik rozmów, które przeciągały się wczoraj do późnych godzin wieczornych. Ma z nich wynikać czy Wielka Brytania i UE będą w stanie przygotować projekt porozumienia w sprawie Brexitu jeszcze przed szczytem Unii Europejskiej, który odbędzie się w tym tygodniu. Do tej pory nie było jasne, czy Londyn będzie w stanie uniknąć odroczenia planowanego opuszczenia wspólnoty do 31 października. Niemniej urzędnicy zaangażowani w negocjacje powiedzieli, że różnice w spornych kwestiach znacznie się zmniejszyły przez co istnieje spora szansa na porozumienie.

Wpływ na ceny złota mają także negocjacje handlowe. “Do tej pory rozmowy pomiędzy USA i Chinami przebiegały dobrze, ale jeśli zobaczymy zwrot w tej kwestii, złoto ponownie może ruszyć w górę”, powiedział analityk Phillip Futures Benjamin Lu.

Sytuacja techniczna na złocie

Patrząc na interwał D1, na złocie co prawda cały czas obowiązuje trend wzrostowy, niemniej w momencie wybicia dołem układu Overbalance może się okazać, że korekta spadkowa przybierze na sile. Z kolei scenariuszu wzrostowym będzie można mówić w momencie wybicia górę linie trendu zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here