Naga MarketsCena złota gold Za sprawą negocjacji handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz odniesień w sprawie Brexitu możemy obserwować dynamiczne zwroty na rynku złota. Pomimo że główny trend jest wzrostowy, to w ostatnim czasie kruszec nie może obrać jednego kierunku, ruchy są szarpane i dynamiczne.


Cena złota z szansą na większa korektę?

We wtorek złoto potaniało prawie o 1%, a to za sprawą widocznego sentymentu risk on, inwestorzy kierują kapitał w stronę ryzykowniejszy aktywów, jak na przykład rynek akcji, przez co ceny metali szlachetnych, jak złota spadają. “Istnieje pewna niepewność, ponieważ jest jeszcze wiele do zrobienia z Brexitem. Nawet jeśli negocjatorzy z UE i Wielkiej Brytanii zgodzą się co do warunków, umowa musi jeszcze przejść przez parlament”, powiedział Stephen Innes, strateg rynku z AxiTrader.

Rynki wciąż czekają na wynik rozmów, które przeciągały się wczoraj do późnych godzin wieczornych. Ma z nich wynikać czy Wielka Brytania i UE będą w stanie przygotować projekt porozumienia w sprawie Brexitu jeszcze przed szczytem Unii Europejskiej, który odbędzie się w tym tygodniu. Do tej pory nie było jasne, czy Londyn będzie w stanie uniknąć odroczenia planowanego opuszczenia wspólnoty do 31 października. Niemniej urzędnicy zaangażowani w negocjacje powiedzieli, że różnice w spornych kwestiach znacznie się zmniejszyły przez co istnieje spora szansa na porozumienie.

Wpływ na ceny złota mają także negocjacje handlowe. “Do tej pory rozmowy pomiędzy USA i Chinami przebiegały dobrze, ale jeśli zobaczymy zwrot w tej kwestii, złoto ponownie może ruszyć w górę”, powiedział analityk Phillip Futures Benjamin Lu.

Sytuacja techniczna na złocie

Patrząc na interwał D1, na złocie co prawda cały czas obowiązuje trend wzrostowy, niemniej w momencie wybicia dołem układu Overbalance może się okazać, że korekta spadkowa przybierze na sile. Z kolei scenariuszu wzrostowym będzie można mówić w momencie wybicia górę linie trendu zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here