Naga MarketsCena złota utrzymała 1900 dol. Notowania tworzą ważną formacjęCena złota spot we wtorek rano utrzymuje kluczowy poziom 1900 dol. za uncję, choć tuż po otwarciu sesji notowania zanurkowały poniżej tej granicy. W poprzedniej poniedziałkowej sesji kurs kruszcu chwilowo wybił w górę nawet do 1918 dol. za uncję, jednak poziom ten został sprowadzony do 1904,40 dol. na zamknięciu.

  • Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Łączna liczba przypadków choroby zbliża się do 41 mln
  • Kurs złota tworzy formację chorągiewki z ograniczeniem w postaci trendu wzrostowego, który wyznaczany jest od początku pandemii
  • Poprzednim razem gdy kurs wyrysował taką formację, zrealizowała się ona silnym spadkiem notowań

Złoto jednak powyżej 1900 dol.

Złoto spot we wtorek rano tanieje o skromne 0,08% do 1902,85 dol. za uncję, a więc nadal znajduje się powyżej psychologicznej bariery, która już od niemal miesiąca grawitacyjnie przyciąga notowania w swoim kierunku.

Cena złota utrzymała 1900 dol. Notowania tworzą ważną formację
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Po raz kolejny w ostatnich 2 miesiącach kurs złota tworzy formację chorągiewki co oznacza, że w najbliższych sesjach jest możliwe, że nastąpi jego istotny silny ruch.

Poprzednia formacja chorągiewki rozpoczęta została zejściem notowań złota z maksimów na 2075 dol., a zakończona silnym wybiciem w dół od sesji 21 września. Wtedy, wystarczyły zaledwie trzy dni, aby cena spot kruszcu osunęła się aż o 4,85% do 1855,85 dol. za uncję.

Jeśli notowania złota pozostaną na obecnym poziomie, to już za kilka sesji, a więc jeszcze w październiku, kurs zderzy się z linią trendu wzrostowego. Ta od marca nie została jeszcze przełamana i jest istotnym wsparciem. W przypadku jej przebicia z góry na dół, może nastąpić silny ruch w dół.

Scenariusz wzrostowy, w którym wsparcie w postaci linii trendu zostanie obronione, wywołać może nagła informacja o wprowadzeniu pakietu stymulacji fiskalnej w USA jeszcze przed wyborami. A taki kierunek politycznego spektaklu w Stanach Zjednoczonych nie jest wcale wykluczony biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi polityków z obu stron partyjnej barykady.

Plus500

Zobacz również: Trading mobilny: cena srebra, kurs akcji Netflixa oraz kurs GBP/USD na platformie Capital.com

Pakiet stymulacji fiskalnej w USA zatwierdzony już we wtorek?

Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Steve Mnuchin, Sekretarz Skarbu w gabinecie Donalda Trumpa, w poniedziałek przez niemal godzinę debatowali nad pakietem stymulacji fiskalnej, jak ogłosił rzecznik prasowy Pelosi, Drew Hammill.

Przedstawicielka Partii Demokratycznej sądzi, że jasne stanowisko w sprawie przebiegu negocjacji i ich ewentualnego pomyślnego zakończenia do wyborów prezydenckich powinno być znane do końca wtorku.

Inwestorzy wyczekują teraz kluczowej ostatniej debaty między kandydatami na fotel prezydenta: urzędującym Donaldem Trumpem oraz jego rywalem Joe Bidenem. Wymiana retorycznych ciosów nastąpi w czwartek wieczorem (w Polsce w nocy z czwartku na piątek). Podobno tym razem prowadzący debatę będzie miał możliwość wyłączania mikrofonu w trakcie rozmowy, aby uniknąć wzajemnego zakłócania sobie wypowiedzi przez debatantów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here