Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPowoli kończy się tydzień na rynku surowcowym. Wzrosty na złocie i srebrze wyraźnie wyhamowały. Podczas dzisiejszej sesji notowania złota znajdują się na niewielkim minusie wynoszącym 0,23%, za uncję na rynku CFD zapłacimy 1495.5$. Jeśli chodzi o srebro kurs kształtuje się przy okrągłym poziomie 17$, dzisiejsze spadki również wynoszą tutaj 0,24%. Z kolei ropa WTI znajduje się na minimalnym plusie, wynoszącym 0,05%, za baryłkę zapłacimy w piątek 55,40$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota z szansą na test wsparcia?

Cena złota koryguje ostatnie silne wzrosty. W ostatnim czasie broniony był lokalny układ 1:1, który obowiązuje na ostatniej  fali wzrostowej, licząc od początku lipca. Tak długo jak strefa przy poziomie 1480$ będzie broniona, nie ma mowy o większych spadkach. Niemniej ostatnio kupujący wyraźnie odpuścili, dlatego też pomimo trendu wzrostowego istnieje szansa korektę na test strefy popytowej.

Wykres złota
Złoto H4

Cena ropy pomiędzy wsparciem, a oporem (OIL WTI)

Cena ropy utknęła pomiędzy strefą wsparcia i oporu. Wsparciem pozostaje strefa przy poziomie 54,7$, która w ostatnim czasie była kilkukrotnie broniona. Najbliższy opór znajduje się przy 57$, miejsce to wynika z ostatnich szczytów, a także mierzenia 61,8% Fibonacciego. W przypadku wybicia górą wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 58,8$, gdzie znajduje się szczyt z ostatniej sesji lipca, a także mierzenie 78,6% Fibonacciego. Jeśli natomiast rynek wybiłby dołem, do możliwe byłby spadki w kierunku poziomu 51$.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI

Zobacz także: Kurs franka ponownie poniżej 4,0000 zł, CHFPLN wykona wreszcie korektę?

Cena srebra (XAG/USD) przy poziomie 17$

Cena srebra również znajduje się w korekcie spadkowej, w trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie rynek miał spory problem z wybiciem strefy przy 17,25$, który w dalszym ciągu pozostaje oporem. Z kolei wsparciem pozostaje poziom 16,6$, gdzie w zeszłym tygodniu pojawiła się dynamiczna reakcja popytowa. Dopiero wybicie dołem może doprowadzić do większych spadków. Należy jednak pamiętać główny trend na rynku srebra pozostaje wzrostowy.

Wykres srebra
Srebro D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here