Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami czwartkowa sesja na rynku surowcowym. Na rynku metali szlachetnym w dalszym  ciągu możemy obserwować konsolidację. Z kolei notowania ropy naftowej korygują ostatnie wzrosty po wczorajszych danych o zapasach. za baryłkę WTI zapłacimy w czwartek 55,60$. Natomiast uncja złota 1501$, a srebra 17,02$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota porusza się w coraz węższej konsolidacji. Wyznaczając linię po szczytach i po dołkach można zauważyć tworzącą się formację trójkąta. Wybicie w jedną ze stron, powinno doprowadzić do większego ruchu. Jeśli zostanie pokonane górne ograniczenie, wzrosty powinny sięgnąć poziomu 1535$ czyli ostatnich maksimów. Z kolei wybicie dołem powinno doprowadzić do testu strefy wsparcia przy 1480$. Niemniej tak długo jak strefa wsparcia przy poziomie 1480$ będzie broniona, nie ma mowy o większych spadkach, główny trend pozostaje w dalszym ciągu wzrostowy.

Wykres złota
Złoto H4

Cena ropy powoli kieruje się ku górze (OIL WTI)

Cena ropy odbiła zgodnie z oczekiwaniami od strefy wsparcia przy poziomie 54,70$. Pierwszy cel dla kupujących został osiągnięty – szczyt z 13 sierpnia, czyli okolice współczynnika 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. Jednak pierwszy test jest broniony, dlatego niewykluczony jest ponowny test strefy wsparcia przy 54,7$. Jeżeli jednak w kolejnych dniach dojdzie do wybicia poziomu 57,15 górą, droga do 58,80 zostanie otwarta

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI H4

Zobacz także: Kurs franka szwajcarskiego powyżej 4 złotych, CHFPLN w trendzie wzrostowym

Cena srebra (XAG/USD) odbija od oporu przy 17,25$

Cena srebra, podobnie jak złota wpadła w lokalną konsolidację, która również przybiera kształt trójkąta. W ostatnim czasie notowania miały wyraźny problem z pokonaniem strefy oporowej przy 17,25$. Dlatego też niewykluczone jest ponowne zejście po poziomu 16,6$, gdzie znajduje się kluczowa strefa wsparcia. Poziom ten był bardzo dynamicznie broniony w ubiegłym tygodniu. Niemniej dopiero jego pokonanie, mogłoby doprowadzić do większej korekty spadkowej. Trzeba też pamiętać o tym, że trend jest wzrostowy, dlatego ewentualne pokonanie poziomu 17,25$ może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej.

Wykres srebra
Srebro H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here