Naga Markets

<a href="https://comparic.pl/wp-content/uploads/2021/02/gold-cc.jpg"><img class='lazyload "alignright' wp-image-690127 size-medium" src='data:image/svg+xml,%3Csvg%20xmlns=%22http://www.w3.org/2000/svg%22%20viewBox=%220%200%20210%20140%22%3E%3C/svg%3E' data-src="https://comparic.pl/wp-content/uploads/2021/02/gold-cc-300x200.jpg" alt="" width='"300"' height='"200"' /></a>Cena złota spot w czwartek rano wzrasta do 1786 dol. za uncję w sesji o dość ograniczonej zmienności w oczekiwaniu na dane inflacji CPI z USA i spotkanie Rezerwy Federalnej zaplanowane na przyszły tydzień.

Złoto nieznacznie w górę w czwartek rano

Cena złota spot w czwartek rano wzrasta o 0,22% do 1786,50 dol. za uncję. Jeszcze przed miesiącem notowania metalu szlachetnego były tymczasowo nawet ponad poziomem 1870 dol. za uncję, jednak zmiana sentymentu na rynku oraz umocnienie dolara wywołały zniżkę.Łącznie od początku roku złoto potaniało o blisko 6%, a od szczytów wszechczasów z sierpnia 2020 roku o ponad 14%.

TradingView Chart
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Indeks dolara w czwartek rano zachowuje się dość spokojnie tuż ponad 96 pkt., i nadal notowany jest zaledwie nieco poniżej kilkunastomiesięcznych szczytów sprzed dwóch tygodni.

Na następny tydzień zaplanowane jest kluczowe dwudniowe spotkanie przedstawicieli Fed dotyczące wytycznych polityki pieniężnej. Choć nikt nie oczekuje podwyżek stóp procentowych, to jakiekolwiek sugestie ze strony amerykańskiego banku centralnego mogą wywołać zmienność na rynkach. Istotna będzie także ewentualna data zakończenia redukcji zakresu programu aktywów przez Fed.

Przyspieszony tapering ze strony Rezerwy Federalnej jest już prawdopodobnie wliczony w ceny przez rynek złota, ale zaskoczeniem i tak może być sytuacja, gdy wypowiedzi ze strony FOMC związane z taperingiem zaskoczą lub przekroczą oczekiwania. – stwierdził Nicholas Frappell, dyrektor generalny ABC Bullion.

Plus500

– Chociaż popyt na fizyczne złoto jest dobry i stanowi pewne wsparcie dla cen, to obserwujemy również powrót skłonności do ryzyka na rynkach finansowych, a inwestorzy są bardziej opanowani jeśli chodzi o informacje o wariancie Omikron. To przyćmiło zainteresowanie złotem. – dodał.

Zobacz również: Bitcoina czeka wykładniczy wzrost, uważa szef działu analiz Fundstrat

W piątek przedstawiony zostanie niezwykle ważny dla rynków odczyt inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. Rynek w napięciu wyczekuje informacji o tym, jaki kurs obrała inflacja i czy zobaczymy kolejny wyższy odczyt, który może wpłynąć na decyzje Rezerwy Federalnej na przyszłotygodniowym spotkaniu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | akcje enea | alior giełda | bitcoin system | neuca akcje | lotos akcje cena |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here