Naga MarketsKontrakty na metale szlachetne rosły podczas środowej sesji, ponieważ inwestorzy uważnie śledzili rozwój sytuacji w zakresie galopującej inflacji na całym świecie w połączeniu z rosnącymi cenami energii. Dodatkowo inwestorzy ważyli obawy związane ze zbliżającym się ograniczeniem stymulacji. Kontrakty na złoto przekraczają poziom 1790 dolarów za uncję, podczas gdy srebro ponownie wraca powyżej 23 dolary za uncję.

  • Kontrakty na złoto rosną ponownie do poziomów z września
  • Zdaje się, że obawy dotyczące inflacji oraz ograniczeniem stymulacji wpływają pozytywnie na rynek
  • Dane z amerykańskiej gospodarki również napędzają walory uważane za bezpieczne w trudniejszych momentach gospodarczych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Złoto w górę. Wysoka inflacja, słabsze odczyty danych i obawy o ograniczanie stymulacji

W tym momencie widać, że ceny metali szlachetnych nadal rosną, czego powodem jest odejście inwestorów w bezpieczniejsze walory podczas gdy rosnąca inflacja na całym świecie w połączeniu z rosnącymi cenami energii oraz obawami o ograniczanie stymulacji odgrywają główną rolę.Również dane nie wyglądają najlepiej, popychając inwestorów do ucieczki do walorów typu safe haven. Najnowsze dane wskazują, że roczny wzrost cen konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych wyniósł we wrześniu więcej niż oczekiwano – 5,4%. Liczba ta wzrosła o 0.4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Indeks dla żywności i schronienia przyczynił się do więcej niż połowy miesięcznego wzrostu, z indeksem dla żywności wzrastającym o 0.9% miesięcznie i 4.6% rocznie. Dodatkowo, indeks dla wszystkich pozycji bez jedzenia i energii wzrósł o 0.2% we wrześniu.

Natomiast w Niemczech roczna inflacja wzrosła w tym samym miesiącu do 4,1%, potwierdzając tym samym swoje wstępne szacunki, wydane przez Federalny Urząd Statystyczny. Liczba ta oznacza lekki wzrost w stosunku do sierpniowej rocznej stopy inflacji, która wyniosła 3,9%. Ceny towarów wzrosły o 6,1% rok do roku, przy czym ceny energii zwiększyły się o 14,3%, a ceny żywności o 4,9% w porównaniu do września 2020 roku. Tymczasem ceny usług wzrosły o 2,5% w ujęciu rocznym.

wykres Kurs złota XAUUSD H1 14.10.2021
Kurs złota XAUUSD H1 14.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem protokół z posiedzenia Rezerwy Federalnej z zeszłego miesiąca pokazał, że urzędnicy są zgodni co do tego, że powinni rozpocząć ograniczanie zakupów obligacji w połowie listopada lub w połowie grudnia w związku z rosnącymi obawami o inflację. Środki stymulacyjne z czasów pandemii były jednym z kluczowych filarów w rajdzie kruszcu do rekordowego poziomu w zeszłym roku.

Kontrakty na złoto nieznacznie cofają dziś o 0,1% do 1,791 dolarów za uncję po tym jak w środę rynek ten wzrósł o nieco ponad 1,9%, czyli najwięcej od 9 marca. Kontrakty na srebro tymczasem rosną dziś 0,1% skacząc do poziomu 23,10 dolarów za uncję w czwartek rano.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here