Naga MarketsCena złota w górę po komunikacie FedW bieżącym tygodniu inwestorzy na rynku złota (podobnie zresztą jak inwestorzy na rynku amerykańskiego dolara) wypatrywali przede wszystkim środowych komunikatów ze strony Rezerwy Federalnej. Informacje ze strony Fedu miały bowiem nakreślić potencjalne działania tej instytucji w najbliższych miesiącach, które potencjalnie wpłynęłyby na wartość USD, a tym samym także na ceny złota.

Cena złota rośnie po informacjach ze strony Fedu

Jak się okazało, wczorajsze komunikaty Fed zadziałały pozytywnie na notowania złota. Po pierwsze, Rezerwa Federalna pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym, wyjątkowo niskim poziomie – jednocześnie zaznaczając, że nie ma w planach ich podwyżki. Po drugie, Fed zaznaczył, że oczekuje wzrostu inflacji w Stanach Zjednoczonych – a taka wizja zwiększa atrakcyjność złota jako inwestycji zabezpieczającej przed inflacją. Po trzecie, Fed wyraził zaskakujący optymizm dotyczący sytuacji w amerykańskiej gospodarce. Ten przebłysk nastawienia risk-on negatywnie przełożył się na wartość USD, co z kolei napędziło zwyżkę notowań złota.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetNotowania złota – dane dzienne

Sytuacja na rynku złota jest wciąż rozchwiana w krótkoterminowej perspektywie. Niemniej, niedawne zejście notowań złota poniżej 1700 USD za uncję wywołało silną reakcję strony popytowej, więc poziom ten obecnie stanowi dość silne wsparcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs btc | akcje giełdowe | gielda komentarze | dax notowania weekendowe | bitcoin przewidywania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here