Naga MarketsCena złota w górę piątą sesję z rzędu. Wieczorem wystąpienie szefa FedCena złota spot we wtorek rano kontynuuje marsz ku górze wzrastając piątą sesję z rzędu. Rynek wyczekuje wtorkowego wystąpienia szefa Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, które zapewne da pewne wskazówki co do wytycznych polityki monetarnej banku centralnego na kolejne miesiące.

Złoto blisko 1800 dol. za uncję

Cena złota spot we wtorek rano wzrasta o 0,23% do 1791,30 dol. za uncję rozszerzając zakres zwyżki z ostatnich dni, po tym, gdy w połowie sierpnia kurs kruszcu zanurkował nawet do okolic 1680 dol. za uncję.Tam, po raz kolejny swoją siłę potwierdziło techniczne wsparcie, które dwukrotnie w marcu powstrzymało kurs przed dalszymi spadkami.

TradingView Chart Snapshot

Złoto zyskuje pomimo umocnienia dolara w poniedziałek oraz wtorek, co widać po zachowaniu indeksu amerykańskiej waluty. Odbija on we wtorek do 92,76 pkt.

TradingView Chart Snapshot

Być może częściowo jest to odpowiedź na zaskakujące dane z zeszłego tygodnia z USA, gdzie lipcowy odczyt nastrojów wśród konsumentów (US Consumer Sentiment, University of Michigan) okazał się znacznie niższy od prognoz osiągając wartość 70,2 pkt. wobec oczekiwanej 81,2 pkt. Tak olbrzymia różnica stawia pod dużym znakiem zapytania perspektywy silnej odbudowy w Stanach Zjednoczonych.

Plus500

Co więcej, znacznie niższy od prognoz była także odczyt US New York Empire State Manufacturing Index, czyli indeksu wskazującego na sytuację w sektorze przemysłowym. Odczyt tego wskaźnika za lipiec wyniósł zaledwie 18,30 pkt. wobec spodziewanych 29 pkt. i 43 pkt. w poprzednim miesiącu.

invest

Zatem, kluczowe będzie spojrzenie na wtorkowe dane związane ze sprzedażą w branży usług. Niska wartość może być powodem do niepokoju o odbudowę amerykańskiej gospodarki, a to może dodać jeszcze nieco paliwa do wzrostów notowań złota.

Zobacz również: Kurs franka (CHF/PLN), dolara, funta oraz euro w górę. Kursy walut w poniedziałek

Z perspektywy technicznej, kurs złota spot znajduje się obecnie na dość istotnym zakresie 1790-1800 dol., który już wcześniej pokazywał swoją siłę. Możliwe, że zatrzyma wzrostową falę notowań złota z ostatnich dni, a jego przebicie może wskazać drogę w kierunku 1820 dol. za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here