Naga MarketsCena złota w górę na początku nowego tygodnia. XAU/USD pokonuje 1900 dol.Notowania złota rozpoczynają nowy tydzień od zwyżki. Cena tego kruszcu dzisiaj rano przekroczyła barierę na poziomie 1900 USD za uncję i jest na dobrej drodze do utrzymania się powyżej tego poziomu do końca bieżącego roku.

Cena złota przekroczyła 1900 USA za uncję, inwestorzy uciekają w stronę tzw. bezpiecznych przystani

Na uwagę zasługuje fakt, że cena złota dzisiaj wzrosła mimo siły amerykańskiego dolara. Jest to sygnał, że inwestorzy na globalnych rynkach finansowych dzisiaj szukają przede wszystkim ucieczki w stronę tzw. bezpiecznych przystani, do których zaliczane są zarówno USD, jak i złoto. Oba te aktywa zyskują na wartości w okresie wzrostu awersji inwestorów do ryzyka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem dzisiaj faktycznie wśród inwestorów dominuje nastawienie risk-off, które jest związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na świecie. Wiele krajów stoi obecnie w obliczu już nie drugiej, a trzeciej fali pandemii. W centrum uwagi znajduje się sytuacja w Wielkiej Brytanii, gdzie pojawiła się nowa mutacja, co z kolei przełożyło się na wprowadzenie nowych restrykcji związanych z wjazdem i wyjazdem z tego kraju.

Notowania złota – dane dzienne

Sytuacja na świecie wskazuje na to, że efekty szczepionki zobaczymy nieprędko, a najbliższe tygodnie będą upływały rządom wielu krajów na walce z kolejnym uderzeniem pandemii. To sprawia, że notowania złota mogą dalej rosnąć na fali podwyższonej awersji do ryzyka. Dodatkowym wsparciem dla cen kruszcu prawdopodobnie będzie także kolejny program stymulacyjny w USA, do uchwalenia którego jest coraz bliżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here