Naga MarketsCena złota w poniedziałek w górę. Czy pojawienie się leku na COVID-19 wpłynie na cenę XAU/USD?Złoto w poniedziałek rano oscyluje wokół okolice 1945 dol. zyskując względem ostatniej sesji około 0,3%. Nieznacznej zwyżce pomaga pozytywna informacja związana z pandemią koronawirusa dotycząca zatwierdzenia przez amerykańska agencję używania osocza pozyskanego od wyleczonych pacjentów do stosowania w lekach na COVID-19.

  • Niewielkiemu wzrostowi złota w poniedziałek sprzyja słabnący dolar
  • US Food and Drug Administration zatwierdziła stosowanie osocza do produkcji leków na COVID-19
  • W czwartek w tym tygodniu szef Fed wygłosi mowę, w której zapewne odniesie się do długoterminowych planów Rezerwy Federalnej w obliczu zapaści gospodarki

Złoto drożeje wraz z progresem w opracowaniu leku na COVID-19

Cena złota spot zakończyła zeszły tydzień na nieznacznym minusie, a w piątek na zakończeniu sesji cena wyniosła 1940,49 dol. za uncję. W poniedziałek rano, złoto nieznacznie odbija o 0,31% w górę do 1946,60 dol. za uncję.

Cena złota w poniedziałek w górę. Czy pojawienie się leku na COVID-19 wpłynie na cenę XAU/USD?
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym sentymentem, który powinien wspierać ceny złota w poniedziałek jest zatwierdzenie przez amerykańską U.S. Food and Drug Administration stosowania osocza uzyskanego z krwi ozdrowieńców COVID-19 w celu produkcji leku na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Warto zaznaczyć, że chodzi w tym przypadku o lek, nie o szczepionkę.

W tym tygodniu odbędzie się 2020 Economic Policy Symposium, coroczne wydarzenie organizowane przez Rezerwę Federalną w Kansas, które w świecie bankowości centralnej jest istotnym wydarzeniem. W ramach sympozjum, swoje przemówienie wygłosi szef Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Jerome Powell, który zapewne odniesie się do planów banku centralnego, które nakreślone zostały już w zeszłym tygodniu na spotkaniu FOMC.

Zobacz również: Cena złota pod presją podaży! Dokąd dotrą spadki XAU/USD?

Inwestorzy i analitycy oczekują informacji określających jak agresywna będzie polityka Fed w związku z zapaścią gospodarczą. W zeszłym tygodniu FOMC odeszła od kontroli krzywej dochodowości obligacji, jednak kwestia stóp procentowych bliskich zeru na ten moment jest jeszcze otwarta.

Istnieje także podejrzenie, że Fed może zwiększyć cel inflacyjny sterując gospodarką w kierunku wysokiej inflacji. Zarówno niskie stopy procentowe, jak i wysoka inflacja są jak woda na młyn kursu złota, które w tak nakreślonym otoczeniu makroekonomicznym powinno kontynuować aprecjację.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here