Naga MarketsCena złota w górę, ale poniżej 1800 dol. za uncję. W środę spotkanie FedCena złota spot wzrasta we wtorek rano w oczekiwaniu na środowe spotkanie Rezerwy Federalnej i ewentualne decyzje monetarne amerykańskiego banku centralnego, jednak zwyżka ograniczona jest do poziomów poniżej 1800 dol. za uncję.

Złoto spokojnie w obliczu nadchodzącego meetingu Fed

Cena złota spot zyskuje we wtorek rano skromne 0,10% do 1795,20 dol. za uncję rozszerzając zakres zwyżki z poprzedniej sesji, gdy wzrosła ona o 0,55%.Jeszcze w piątek cena złota opadła chwilowo do dwutygodniowych minimów na 1783 dol., ale mimo tego w październiku metal szlachetny podrożał o 1,50%. Jednak łącznie od początku roku złoto potaniało o 5,5%.

 

Cena złota w górę, ale poniżej 1800 dol. za uncję. W środę spotkanie Fed
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Kluczowym wydarzeniem tygodnia w perspektywie rynku kruszców będzie wyczekiwane środowe spotkanie Rezerwy Federalnej dotyczące wytycznych polityki monetarnej na kolejne miesiące. Rynek spodziewa się raczej scenariusza, w którym Fed postanowił rozpocząć redukcję zakresu programu skupu aktywów z rynku, czyli proces nazywany taperingiem.

Położenie w jakim znalazł się Fed nie jest raczej tym, jakiego bank centralny oczekiwał jeszcze przed kilkoma miesiącami. Z jednej strony presja inflacyjna, a z drugiej chęć podtrzymania wzrostu gospodarczego i odbudowy rynku pracy, to obecnie dwie najważniejsze kwestie, które przeciwnie reagują na ewentualne zacieśniania polityki przez Fed.

Plus500

Jeśli Rezerwa Federalna ogłosi tapering i zapowie podwyżki stóp procentowych w 2022 roku, rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji może wzrosnąć, a dolar umocnić się, co może przełożyć się na spadkową presję na notowaniach złota.

Zobacz również: Cena złota w kolejnych miesiącach – prognozy DBS Bank, Commerzbank, Credit Suisse

Oprócz Fedu, w tym tygodniu decyzje monetarne podejmie także Bank of England. W przypadku brytyjskiego banku rynek oczekuje o wiele bardziej jastrzębiego podejścia w kwestii stóp procentowych, a niektórzy analitycy prognozują pierwszy “hike” jeszcze w tym roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona islandzka pln | wti notowania | dom development akcje | usd kurs | cena akcji tauron | najwyższy kurs korony islandzkiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here