Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. We wtorek złoto wyraźnie cofnęło po wybiciu  tegorocznych szczytów, jednak popyt nie odpuszcza, cena ponownie podchodzi na wyższe poziomy. We wtorek przed godziną 10:00 za jedną uncję trzeba płacić 1349,6$, co oznacza wzrosty na 0,5%%. Srebro, podobnie jak złoto, wykonuje ruch w górę, dziś jest to +0,26%. Aktualnie jego cena wynosi 14,86$. W przypadku ropy WTI, możemy natomiast obserwować ruch w kierunku południowym. Dziś ropa traci ponad 0,3% Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota w drodze na nowe szczyty

Cena złota ponownie próbuje rosnąć, po ostatniej korekcie spadkowej. Cena nie dotarła do kluczowego wsparcia, popyt pojawił się wcześniej. Aktualnie możliwy jest scenariusz z korektą prostą ABCD, co ciekawe geometria wypada dokładnie we wcześniej wskazywanej strefie przy 1323$. Niemniej znajdujemy się w trendzie wzrostowym, dlatego też ruch w górę może się rozpędzić nawet bez wykonywania głębszej korekty. Jeżeli jednak rynek by odbijał do pozycji długich szukałbym przy wspominanym poziomie 1323$. Dopiero zanegowanie tego miejsca może zmienić tendencję na złocie.

Zobacz także: Cena euro nieznacznie wyżej, we wtorek kurs wynosi 4,2591. EUR/PLN z szansą na korektę?

Złoto XAUUSD 18 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem, a oporem

Cena srebra konsoliduje pomiędzy wsparciem a oporem. Rynek ma wyraźny problem z pokonaniem oporu przy 14,95$. co może skutkować kolejnym zejściem do wsparcia przy 14,56$. Dopóki jeden poziomów nie zostanie wybity, cena srebra może poruszać się w konsolidacji. Czekamy cierpliwie na wybicie.

Srebro 18 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) ponownie testuje wsparcie

Cena ropy broniła pod koniec tygodnia ostatnich minimów, dziś są one po raz kolejny testowane. Aktualnie może tworzyć się dość szeroka konsolidacja. Wsparciem pozostaje testowana strefa przy ostatnich minimach, a oporem dopiero okolice 54,60$, gdzie wypada strefa wynikająca między innymi z szerokiego układu 1:1. Dopóki rynek nie wybije w jedną ze storn, możliwy jest ruch boczny.

Cena ropy naftowej 18 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here