Naga MarketsCena złota w długim terminie nawet do 2700 dol., twierdzi Credit SuisseCena złota w czwartek rano oscyluje wokół okolic 1945 dol. za uncję, po tym jak w środę nastąpiło nieznaczne odbicie do nawet 1950 dol. wskutek załamania trwającej ponad tydzień aprecjacji USD. Notowania złota poruszają się w relatywnie wąskim przedziale względem tego jak wyglądało zachowanie kursu w ostatnich miesiącach, a inwestorzy oczekują prezentacji postanowień Europejskiego Banku Centralnego, które zostaną zaprezentowane w czwartek popołudniu.

  • Kurs złota na początku sierpnia wybił rekordowy szczyt wszechczasów na 2075 dol. za uncję
  • Od tamtej pory, cena za złoto spot spadła o ponad 6%
  • Natomiast od początku roku złoto podrożało już o ponad 28%

Złoto w czwartek na 1945 dol. za uncję

Cena za złoto spot w środę wybiła w okolice tygodniowych maksimów osiągając w trakcie wczorajszej sesji poziom nawet 1950,85 dol. za uncję, by ostatecznie sesję zakończyć na poziomie 1946,53 dol.

Środowe notowania przynoszą nieznaczne osunięcie się kursu o skromne 0,10% do 1944,50 dol. za uncję.

Cena złota w długim terminie nawet do 2700 dol., twierdzi Credit Suisse
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Wzrost kursu złota spot w środę spowodowany został załamaniem aprecjacji USD, co widać po zachowaniu indeksu dolara (DXY). Po sześciu kolejnych sesjach wzrostowych i środowym wybiciu do miesięcznego szczytu na 93,66 pkt., nastąpiło zejście kursu indeksu o 0,30% do 93,24 pkt. na koniec środowej sesji. W czwartek ten spadkowy ruch jest kontynuowany i obecnie DXY osiąga 93,08 pkt.

Cena złota w długim terminie nawet do 2700 dol., twierdzi Credit Suisse
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

EBC spotyka się w czwartek

Oczy inwestorów zwrócone są w stronę Europejskiego Banku Centralnego, którego Rada Prezesów spotyka się dzisiaj we Frankfurcie. Według przewidywań analityków, obecna polityka banku ma zostać utrzymana, jednak ewentualna zmiana podejścia bankierów do obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej może wywołać ruch wyceny kruszcu. O postanowieniach EBC inwestorzy dowiedzą się po południu z konferencji prezesa banku, Christine Lagarde.

Złoto kontynuuje spodziewaną konsolidację przed ruchem w kierunku bazowego celu w okolicach 2075/2080 dol. – stwierdzili analitycy Credit Suisse według informacji od forexlive.com – Czekamy na ewentualny ruch powyżej oporu na 2074 dol. z kolejnymi oporami przy 2175 dol. oraz 2300 dol. 

W długoterminowych scenariuszu Credit Suisse przewiduje nawet potencjalny trend wzrostowy do poziomu 2417 dol., a nawet 2700/2720 dol.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here