Naga MarketsCena złota w czwartek powyżej 1930 dol., w środę niezwykle burzliwy dzień dla kursu kruszczuZłoto spot zaliczyło w środę burzliwą sesję w atmosferze niepewności dotyczącej przyszłego zachowania ceny za uncję kruszcu po rekordowym rajdzie kursu.

  • W środę cena złota wahała się od 1862 do 1949 dol. za uncję.
  • Łącznie od rekordowego szczytu na 2075 dol. osiągniętego w piątek cena kruszcu spadła o ponad 7%
  • Jednak od początku roku cena złota wzrosła o ponad 27%.

Złoto powoli odrabia straty z wtorku

Cena za złoto spot spadła w środę nawet do 1862 dol., by potem wzrosnąć nawet do 1949,50 dol. za uncję. Ostatecznie, notowania kruszcu środę zakończyły na poziomie 1916,64 dol., czyli niewiele wyżej niż otwarcie, zyskując w trakcie sesji jedynie 0,24%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota w czwartek powyżej 1930 dol., w środę niezwykle burzliwy dzień dla kursu kruszczu
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Czwartkowe poranne notowania na ten moment przynoszą wzrost ceny za złoto do okolic 1930 dol. za uncję.

Notowania kruszcu odbiły po największej jednodniowej korekcie kursu od ponad 7 lat, która została wywołana przez nieznaczne umocnienie dolara, a spotęgowana realizacją zysków przez inwestorów, którzy chcieli wykorzystać znaczny wzrost ceny złota o niemal 15% w niewiele ponad miesiąc.

Obecnie dolar jest w odwrocie, a indeks dolara w środę spadł o 0,23% do 93,42 pkt. Czwartek również przynosi na ten moment osłabienie USD, a indeks dolara opada jeszcze niżej o 0,29% do 93,15 pkt.

– Przejażdżka złotym roller-coasterem jest jeszcze daleko od mety, a zmienność dochodowości obligacji pozostanie duża przez resztę lata. Wysokie tempo wzrostu złota stanie się nieco bardziej umiarkowane, jednak perspektywa osiągnięcia przez złota nowych nowych rekordowych szczytów jest nadal możliwa – stwierdził Edward Moya, analityk rynkowy w OANDA.

Zobacz również: Ropa WTI i Brent zamykają sesję w środę najwyżej od 5 marca

Fed nie chce pakietu stymulacyjnego w USA?

Tymczasem, inwestorzy zwracają uwagę na sytuację w Stanach Zjednoczonych i działania tamtejszego rządu. Negocjacje w sprawie pakietu stymulacyjnego są na ten moment w impasie, a przedstawiciele Fed wyrażają zaniepokojenie tym jak USA radzi sobie z pandemią.

– Ograniczone lub niekonsekwentne działania rządu w celu ograniczenia pandemii nie tylko narażają obywateli na niepotrzebne ryzyko ciężkiej choroby i prawdopodobnie śmierci, ale także mogą przedłużyć gospodarczą zapaść – stwierdził szef Rezerwy Federalnej w Bostonie, Eric Rosengren.

Bankier zaznaczył także, że skupienie się na opiece zdrowotnej, a nie na pompowaniu pieniędzy w gospodarkę jest na ten moment ważniejsze.

– Podejmowanie zdecydowanych działań fiskalnych i przedsiębranie niewielu działań związanych ze służbą zdrowia to zupełnie złe połączenie. Jeśli chcemy, aby dług nie eksplodował, powinniśmy zadbać o opanowanie pandemii. –dodał Rosengren.

– Taniej jest nosić maski, niż prowadzić politykę fiskalną. – zakończył.

Autor poleca również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here