Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas czwartkowej sesji złoto koryguje ostatnie silne wzrosty, bronione jest jednak kluczowe wsparcie, a trend jest wzrostowy. Dlatego też niewykluczone, że ruch w górę będzie kontynuowany. Dziś przed godziną 19:00 złoto znajduje się na minusie wynoszącym ponad 0,3%, jednak jest to nic w porównaniu do ostatniego ruchu w górę. Srebro radzi sobie dziś nieco gorzej niż złoto, tracąc 0,5%. Aktualnie cena srebra wynosi 15,28$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować ruch w górę. Rynek już drugi tydzień utrzymuje się w wyraźnej tendencji wzrostowej. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 59,5$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: CD Projekt (CDR.PL) rozpoczyna kolejny impuls wzrostowy. Akcje wkrótce na nowych szczytach?

Cena złota broni wsparcia

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Jest to już drugi dzień korekty, niemniej an razie nie ma powodów do obaw. Ruch, który obserwujemy, nie powinien zagrozić trendowi wzrostowemu. Aktualnie kurs odbija od kluczowego wsparcia. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, dopóki cena znajduje się powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero jego wybicie doprowadzić do większej korekty spadkowej. Pomimo, że wykonanie większej korekty byłoby czymś normalnym, to wcale nie musi mieć miejsca, od wybicia szczytów 2018 roku, jest to właściwie jednostajny ruch, bez większych korekt. W takim trendzie bardzo ciężko dołączyć do rynku.

Notowania złota XAUUSD 27 czerwca 2019

Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy kontynuuje swój rajd w górę. Kurs podąża na coraz wyższe poziomy i wydaje się, że w niedługim czasie powinniśmy zobaczyć atak na opór przy poziomie 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. Jako wsparcia należy brać pod uwagę biegunowość poprzednich zniesień Fibonacciego czyli odpowiednio 50% i 38,2%, które jak widać na wykresie,  były wyraźnie respektowane w ostatnim czasie.

Notowania ropy naftowej 27 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN koryguje spadki. To tylko korekta czy może coś więcej ? EUR do PLN powyżej 4,2500

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem a oporem

Cena srebra w dalszym ciągu pozostaje pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami. Stefa oporowa wypada przy 15,55$. Natomiast wsparcie zładuje się w rejonie okrągłego poziomu 15$, strefa jest wzmocniona lokalnym układem 1:1. Korekta jaką obserwujemy w ostatnich dwóch dniach na złocie na pewno nie pomaga, niemniej w momencie jej zakończenia, popyt moze także uaktywnić się na srebrze. Idealnym scenariuszem byłoby zejście do 15$, a następnie ruch wzrostowy, wybijający opór przy 15,53$.

Notowania srebra 27 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here