Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPodczas poniedziałkowej sesji złoto kontynuuje wzrosty, utrzymując się powyżej bariery 1500$. Wzrosty widać także na ropie WTI, która próbuje pokonać kluczowy opór. Z kolei na srebrze możemy obserwować korektę, która po godzinie 15:00 wynosi 0,1%.  Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota broni wsparcia

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Niemniej, każdy ruch w dół powoduje szybkie przejęcie inicjatywy przez kupujących. Aktualnie cena “ugrzęzła” pomiędzy dwoma poziomami. Opór przy 1510$ wynika z ostatnich szczytów. Jeśli chodzi o wsparcie, znajduje się ono przy poziomie 1491$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1, który w zeszłym tygodniu utrzymywał ruch wzrostowy. Dopóki poziom nie zostanie wybity dołem, nie ma mowy o większej korekcie spadkowej. Jeśli doszłoby jednak do jego pokonania, istniałaby szansa na nieco większą przecenę. Kolejne wsparcie znajduje się bowiem przy współczynniku 38,2% Fibonacciego.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs JSW ostro w dół, gdzie szukać odbicia? Akcje poniżej 34 zł

Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy ponownie testuje kluczowy opór. Pierwszy test był broniony, niemniej po obronie lokalnego wsparcia, cena ponownie atakuje strefę. Jeśli poziom 54,7$ zostanie zanegowany, na rynku mogą się pojawić silniejsze wzrosty. Docelowym poziomem dla ruchu w górę będzie wtedy mierzenie 78,6%, która wypada przy poziomie 58,6$. Z drugiej jednak strony, obrona oporu, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży, z celem na dołki przy 51$. Notowania znajdują się więc w kluczowym miejscu. Reakcja ceny na tym poziomie, powinna nadać kierunek w krótkim terminie.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

Wykres ropy WTI
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD w lokalnej konsolidacji, a DAX poniżej oporu

Cena srebra (XAG/USD) w tendencji wzrostowej

Cena srebra w dalszym ciągu pozostaje w tendencji wzrostowej. W ubiegłym tygodniu przetestowany został kluczowy opór przy 17,25$, co doprowadziło do korekty spadkowej. Niemniej korekta jest jak do tej pory “płytka” i cena ma jeszcze miejsce na wykonanie ruchu spadkowego. Kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu 1:1, wypadające w rejonach 16.6$. Dopiero jego zanegowanie mogłoby zmienić tendencję na rynku srebra.

Wykres srebra
Srebro interwał H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here