Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W środę złoto koryguje ostatnie silne wzrosty. Dziś przed godziną 15:00 złoto znajduje się na minusie wynoszącym ponad 0,4, jednak jest to nic w porównaniu do ostatniego ruchu w górę. Tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. Srebro radzi sobie dziś nieco lepiej niż złoto, jednak biorąc pod uwagę ostatni kilka dni jest wyraźnie w tyle. Dziś kurs oscyluje w rejonach ceny otwarcia.  Aktualnie cena srebra wynosi 15,3$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować wyraźne wzrosty. Rynek otworzył się luką wzrostową. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś blisko 59$. Pamiętajmy o danych o zapasach – godzina 16:30. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Poranny przegląd rynków. RBNZ nie zmienia stóp procentowych kurs dolara nowozelandzkiego w górę

Cena złota coraz wyżej

Cena złota koryguje ostatnie wzrosty. Z dnia na dzień złoto było coraz droższe. Ruch, który właśnie obserwujemy, nie powinien jednak zagrozić trendowi wzrostowemu. Aktualnie kurs odbija przy kluczowym wsparciu. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance, dopóki cena znajduje się powyżej – obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero pokonanie tego wsparcia mogłoby doprowadzić do większej korekty spadkowej. Pomimo, że wykonanie większej korekty byłoby czymś normalnym, to wcale nie musi mieć miejsca, od wybicia szczytów 2018 roku, jest to właściwie jednostajny ruch, bez większych korekt. W takim trendzie bardzo ciężko dołączyć do rynku. Dziś za jedną uncję trzeba płacić powyżej 1410$.

Notowania złota XAUUSD 26 czerwca 2019

Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy jest coraz wyższa, kontynuuje ona wzrosty. Strefa przy 54,40 pozostaje kluczowym wsparciem, jednak jak widać rynek nie ma ochotny nawet na wykonanie płytszej korekty, a co dopiero zejścia do 54,50$. Ponieważ doszło do wybicia nowych lokalnych szczytów, należy przełożyć układ 1:1 w górę. W przypadku ruchu korekcyjnego należy brać pod uwagę wspomniany wzrostowy układ 1:1, którego dolne ograniczenie wypada przy 55,30$. Oporem są w dalszym ciągu okolice 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego.

Notowania naftowej 26 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN broni ostatnich dołków. EUR do PLN powyżej 4,2600, czas na korektę?

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem a oporem

Cena srebra wciąż pozostaje poniżej strefy oporowej przy 15,55$. Wzrosty na tym surowcu są wyraźnie słabsze od tych na złocie. Jeżeli obecna korekta na złocie się zakończy i zobaczymy kolejny impuls w górę, to być może i srebro ruszy w kierunku północnym. Wsparciem pozostają okolice 15$. Strefa jest wzmocniona lokalnym układem 1:1

Notowania srebra 26 czerwca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here