Cena złota utknęła nieco poniżej tegorocznych szczytów, ropa naftowa wciąż traci
Aktualne ceny surowców

Sytuacja na ropie naftowej względnie się uspokoiła, zmienność na “czarnym złocie” jest mniejsza niż w ubiegłym tygodniu, kiedy mieliśmy do czynienia z ogromnymi zawirowaniami. Trend pozostaje jednak spadkowy. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

Finax
  • Ropa naftowa utrzymuje się w tendencji spadkowej zbyt mały popyt ciązy notowaniom 
  • Złoto konsoliduje w rejonach tegorocznych szczytów
  • Srebro nieznacznie pod kreską

Cena złota w lokalnej konsolidacji, czas na większą korektę?

Pomimo, że Cena złota znalazła się w ostatnim czasie na najwyższych poziomach w historii (jeśli chodzi o cenę wyrażoną w polskim złotym), to nie widać kontynuacji ruchu.Po wybiciu maksimów obserwowaliśmy szybkie cofnięcie, a następnie kolejną, nieudaną już próbę ataku na nowe szczyty. Aktualnie rynek wpadł w lokalną konsolidację

Patrząc technicznie na wykres XAUUSD, notowania cały czas znajdują się blisko tegorocznych maksimów. Jeżeli korekta spadkowa się pogłębi, trzeba zwrócić uwagę na dolne ograniczenie układu Overbalance, a następnie na poziom sekwencji przy 1644 $. Trend pozostaje jednak wzrostowy!

Wykres złota
Złoto konsoliduje w rejonach ostatnich maksimów

Cena ropy naftowej Brent kontynuuje spadki

– W bieżącym tygodniu sytuacja na rynku ropy naftowej nadal pokazuje duże wahania nastrojów inwestorów. Ceny tego surowca nie oddalają się istotnie od okolic tegorocznych minimów, a niepewność dotycząca poziomu popytu, zapasów oraz działań producentów ropy skutecznie powstrzymuje stronę popytową przed mocniejszym ruchem w górę – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

– Wczoraj na amerykańskim rynku ropy naftowej pojawił się jednak przebłysk optymizmu w postaci danych dotyczących zapasów tego surowca. Amerykański Instytut Paliw (American Petroleum Institute, API) podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 9,98 mln baryłek. To nieznacznie mniejszy wynik niż oczekiwano na rynku – spodziewano się wzrostu o około 10.6 mln baryłek – dodaje.

– Powyższe dane stanowią przebłysk optymizmu na rynku ropy, jednak trudno uznać je za przełomowe. Zresztą, są one traktowane z dystansem, ponieważ raport bazujący na większej liczbie danych, czyli publikacja Departamentu Energii, pojawi się dopiero dzisiaj – komentuje także.

Cena ropy naftowej kontynuuje spadki. Patrząc na odmianę Brent trzeba wziąć pod uwagę poziom 25$ za baryłkę, który pozostaje kluczowym oporem. Dopóki notowania znajdują się poniżej, nie ma mowy o większych wzrostach. Ropie może pomoc teraz jedynie ograniczanie lockdownu i zwiększenie popytu na surowiec.

Wykres ropy naftowej
Ropa Brent interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła w wąskim przedziale

Cena srebra podobnie jak złota, koryguje ostatnie wzrosty. Patrząc na interwał D1, kurs zareagował na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje najbliższym ważnym wsparciem. Ostatnie kilka dni to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie trzeba mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$.

Wykres ceny srebra
Srebro ma problem ze wzrostami

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here