Naga MarketsCena złota tuż poniżej 1780 dol. na kilka godzin przed kluczową decyzją FedCena złota spot w porannej części środowej sesji osuwa się poniżej 1780 dol. za uncję w oczekiwaniu na informacje z dwudniowego spotkania przedstawicieli Rezerwy Federalnej oraz pod presją nieznacznego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji.

Złoto w dół w środę rano

Cena złota spot spada w środę rano o 0,48% do 1779,50 dol. za uncję. To druga z rzędu spadkowa sesja, po tym gdy we wtorek notowania metalu szlachetnego opadły o 0,29%.W zakończonym przed trzema dniami październiku złoto podrożało o 1,50%, ale to nie wystarczyło do odzyskania strat z września, gdy potaniało ono o 3,13%. Łącznie od początku roku kurs kruszcu opadł o 6,20%, a od szczytów wszechczasów z połowy sierpnia 2020 roku na 2075 dol., o ponad 14%.

Cena złota tuż poniżej 1780 dol. na kilka godzin przed kluczową decyzją Fed
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy wyczekują informacji, które w środę zaprezentuje Rezerwa Federalna jako rezultat dwudniowego spotkania, na którym przedstawiciele banku debatowali nad postanowieniami związanymi z wytycznymi polityki pieniężnej. Decyzja monetarna dotycząca programu skupu aktywów czy stóp procentowych zostanie przedstawiona o godzinie 15:00 czasu polskiego.

Większość analityków spodziewa się ogłoszenia redukcji luzowania ilościowego, czyli początku procesu taperingu. Jak oceniają analitycy Reutersa, może to być zmniejszenie zakresu programu skupu aktywów o 15 mld dol. miesięcznie do połowy 2022 roku. Decyzja związana z podwyżkami stóp procentowych jeszcze nie jest oczekiwana.

Plus500

W krótkim terminie złoto pozostaje pod presją spadkową z uwagi na to, że wiele banków centralnych będzie skłaniać się do normalizacji polityki pieniężnej, stopniowo redukując zakres luzowania ilościowego, głównie wskutek obaw o wzrost inflacji. – stwierdził Hitesh Jain z Yes Securities.

Zobacz również: Elon Musk publikuje tajemniczy wiersz. Czy to alegoria do walki Shiba Inu i Dogecoina?

Jego zdaniem, nieco przybita rentowność amerykańskich długoterminowych obligacji skarbowych jest rezultatem obaw związanych z możliwym wystąpieniem stagflacji.

Jednak, jeśli rynki długu okażą się mieć racje w kwestii wyższej inflacji i słabszego wzrostu, czyli zjawiska gospodarczego nazywanego stagflacją, to na wiele lat naprzód to powinno być solidnym czynnikiem prowzrostowym dla złota. – dodał Jain.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona islandzka pln | wti notowania | dom development akcje | usd kurs | cena akcji tauron | najwyższy kurs korony islandzkiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here