towaryW południe notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Ropa zyskuje blisko 2%, natomiast złoto i srebro tracą. Gold znajduje się 0,32% na minusie a Silver 0,29% pod kreską. Czego możemy się spodziewać na dzisiejszej sesji? Na pewno warto mieć na uwadze publikację minutes FOMC, które mogą być pretekstem do większej zmienności – godzina 20:00. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na wykresach surowców.


Cena złota

Wzrosty na złocie wyraźnie wyhamowały, rynek w ubiegłym tygodniu bronił co prawda wsparcia przy 1279$, natomiast popyt nie zdołał doprowadzić do wybicia nowych szczytów. Cena złota zawróciła z okolic 1296$ i w tej chwili jest szansa na ponowny (już trzeci) test wsparcia przy 1279$. Dopóki poziom jest utrzymywany – obowiązuje tendencja wzrostowa. Zanegowanie układu zaznaczonego niebieskim prostokątem może otworzyć drogę do większej korekty spadkowej z celem nawet na 1251$.
Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra, podobnie jak i złota, utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Należy dodać, że srebro cały czas znajduje się przy kluczowej strefie oporowej z interwału tygodniowego.(zobacz poprzednią analizę i sytuację na interwale W1). Wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance, a więc największej korekty na całym ostatnim ruchu wzrostowym, licząc od listopada 2018 roku. Poziom 15,35 jest więc kluczowy, jego zanegowanie może doprowadzić do głębszych spadków.

Wykres srebra

Cena ropy

Najlepiej spośród surowców radzi sobie ropa. Cena baryłki ropy WTI przekroczyła poziom 50$. W tej chwili celem dla “czarnego surowca” mogą być nawet okolice 55$, gdzie wypada kluczowy opór z perspektywy szerokiego interwału czasowego. Jak widać, pomimo długoterminowego trendu spadkowego, ostatnio można zaobserwować wyraźną presję wzrostową, korekta może więc rozciągnąć się w czasie.

wykres ropy

Zobacz także: Ropa WTI z szansą na większą korektę wzrostową?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here