towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,23 procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje niecałe 0,1%. Patrząc na Oil WTI, ropa kontynuuje wzrosty, po wczorajszym rajdzie na ponad +2%, dziś notowania rosną kolejne 0,16%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota wybija góra strefę oporową przy poziomie 1299, która w tej chwili powinna stanowić dla rynku wsparcie. Aktualnie celem dla złota w średnim terminie może być nawet poziom 1322$, gdzie wypadają ostatnie szczyty. W przypadku gdyby doszło do ponownego powrotu poniżej 1299$, należy oczekiwać zejścia w kierunku 1278$. Jednak na tę chwilę wzrosty wydają się bardziej prawdopodobne.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra zgodnie z oczekiwaniami wybijają opór przy 15,22$. Aktualnie strefa powinna zgodnie z zasadą biegunowości stanowić wsparcie. W tej chwili wydaje się, że jedynym słusznym scenariuszem są dalsze wzrosty. Negacja nastąpi w momencie zamknięcia się świecy H4 poniżej 15,20$.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy ponownie wybija kolejne tegoroczne maksima. Wczoraj wspominałem o strefie oporowej przy 63,5$, jednak nie pojawiło się ani pół sygnału spadkowego, który mógłby doprowadzić do wykonania korekty spadkowej. Cały czas scenariuszem bazowym są dalsze wzrosty, jednak aktualnie nie jest to dobre miejsce do zajmowania pozycji, należy zaczekać na korektę spadkową, która nie wiadomo kiedy się pojawi. Kluczowym wsparciem w średnim terminie jest dolne ograniczenie układu Overbalance.

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here