towaryPrzed nami ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek 8 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro nieznacznie zyskują. Gold znajduje się 0,19% na plusie, a silver notuje wzrost na 0,45%. Oil WTI traci na dzisiejszej sesji 0,38%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota przekroczyła wczoraj poziom 1308,5$, który był kluczowym wsparciem. Sprzedający nie byli jednak w stanie utrzymać kierunku spadkowego, przez co kurs wrócił powyżej poziomu wsparcia. Fałszywe wybicie wsparcia może doprowadzić do ponownego testu ostatnich maksimów. Gdyby jednak kurs ponownie spadł poniżej poziomu 1308,5$, to przed nami jednak jeszcze kilka poziomów wsparcia. Najbliższy z nich wypada przy 1297,5$. Kolejnym wsparciem jest poziom 1279,5$, gdzie rynek wyraźnie odbijał kilka razy. Oporem jest w tej chwili fioletowa strefa przy 1325$. Cały czas istnieje ryzyko korekty spadkowej, jednak jest jeszcze za wcześnie aby mówić o odwróceniu trendu.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra w dalszym ciągu znajduje się w korekcie spadkowej w trendzie wzrostowym. Najbliższym oporem jest poziom 15,855$, gdzie znajdują się szczyty z początku stycznia, a także górne ograniczenie lokalnego układu 1:1. O powrocie do wzrostów można więc myśleć w momencie pokonania poziomu 15,855$, wtedy tez należałoby oczekiwać testu ostatnich maksimów – 16,16$. Kluczowym wsparciem jest w dalszym ciągu poziom 15,48$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance. O większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem zielony układ 1:1

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI cena przez dłuższy czas miała problem z pokonaniem strefy oporowej przy poziomie 55$, co w konsekwencji doprowadziło do wybicia dołem lokalnego układu Overbalance, który od początku roku utrzymywał kierunek wzrostowy. Wybicie dołem może skutkować większą korektą i testem nawet 50$. Poziom ten jest kluczowym wsparciem wynikającym z interwału D1. Jeżeli chodzi o drugi scenariusz, to dopiero powrót ceny powyżej 55$ będzie sygnałem powrotu do wzrostów.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here