towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,15 procentowym minusie. Z kolei Silver nieznacznie zyskuje, an tę chwilę jest to 0,03%. Oil WTI koryguje ostatnie silne wzrosty, dziś jest to spadek na 0,16%. Już za chwilę poznamy dane z USA, które również mogą mieć wpływ na rynek surowcowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota odbiła w zeszłym tygodniu od górnego ograniczenia układu 1:1, jednak spadki nie były na tyle silne aby wybić nowe minimum. Na dzisiejszej sesji doszło już do zanegowania układu, tym samym notowania złota testują strefę oporową przy poziomie 1300$. Jeżeli doszłoby do jej wybicia, droga do większych wzrostów zostanie otwarta. W przypadku jednak reakcji podażowej, należy oczekiwać testu biegunowości wybitego układu 1:1 – 1294$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji pomiędzy 15,00$, a 15,22$. Dopiero wybicie jednego z poziomów, może doprowadzić do większego ruchu swingowego. Ostatnie testy dolnego ograniczenia konsolidacji i bardzo wyraźna obrona, może wskazywać na niewielką przewagę kupujących, którzy nie chcą, bay cena spadała poniżej poziomu 15$. W przypadku przełamania oporu przy 15,22$, spodziewałbym się przyspieszenia ruchu wzrostowego.Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy wybija kolejne tegoroczne maksima. Zgodnie z oczekiwaniami, notowania dotarły do zakładanego obszaru, który wynika między innymi z mierzenia 61,8%, a także strefy oporowe przy 63,5$ za baryłkę. Jest to na pewno dobre miejsce na korektę spadkową, niemniej na razie brakuje sygnałów sprzedażowych, a konflikt w Libii na pewno nie wspiera scenariusza korekcyjnego. 

Zobacz także: Konflikt w Libii winduje ceny ropy, baryłka oil WTI kosztuje ponad 63 dolary

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here