towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,15 procentowym minusie. Z kolei Silver nieznacznie zyskuje, an tę chwilę jest to 0,03%. Oil WTI koryguje ostatnie silne wzrosty, dziś jest to spadek na 0,16%. Już za chwilę poznamy dane z USA, które również mogą mieć wpływ na rynek surowcowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota odbiła w zeszłym tygodniu od górnego ograniczenia układu 1:1, jednak spadki nie były na tyle silne aby wybić nowe minimum. Na dzisiejszej sesji doszło już do zanegowania układu, tym samym notowania złota testują strefę oporową przy poziomie 1300$. Jeżeli doszłoby do jej wybicia, droga do większych wzrostów zostanie otwarta. W przypadku jednak reakcji podażowej, należy oczekiwać testu biegunowości wybitego układu 1:1 – 1294$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji pomiędzy 15,00$, a 15,22$. Dopiero wybicie jednego z poziomów, może doprowadzić do większego ruchu swingowego. Ostatnie testy dolnego ograniczenia konsolidacji i bardzo wyraźna obrona, może wskazywać na niewielką przewagę kupujących, którzy nie chcą, bay cena spadała poniżej poziomu 15$. W przypadku przełamania oporu przy 15,22$, spodziewałbym się przyspieszenia ruchu wzrostowego.Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy wybija kolejne tegoroczne maksima. Zgodnie z oczekiwaniami, notowania dotarły do zakładanego obszaru, który wynika między innymi z mierzenia 61,8%, a także strefy oporowe przy 63,5$ za baryłkę. Jest to na pewno dobre miejsce na korektę spadkową, niemniej na razie brakuje sygnałów sprzedażowych, a konflikt w Libii na pewno nie wspiera scenariusza korekcyjnego. 

Zobacz także: Konflikt w Libii winduje ceny ropy, baryłka oil WTI kosztuje ponad 63 dolary

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here