towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym. W czwartek 7 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro nieznacznie tracą. Gold znajduje się 0,33% na minusie, a silver notuje spadek na 0,37%. Oil WTI traci najwięcej -0,87%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota przekroczyła poziom 1308,5$, który był kluczowym wsparciem. Obecnie mamy do czynienia z największą korektą spadkową, licząc od dołków z 15 listopada 2018 roku. Zgodnie z metodologią, wybicie układu, może doprowadzić do odwrócenia tendencji, bądź większej korekty spadkowej. Przed nami jednak jeszcze kilka poziomów wsparcia. Najbliższy z nich wypada przy 1297,5$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne szczyty. Kolejnym wsparciem jest poziom 1279,5$, gdzie rynek wyraźnie odbijał kilka razy. Oporem jest w tej chwili poziom 1308,5$, a następnie fioletowa strefa przy 1325$.

InvestCuffs

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra znajduje się w korekcie spadkowej w trendzie wzrostowym. Aktualnie jest szansa na przetestowanie poziomu wsparcia przy 15,48$, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance. O większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem układ 1:1 O powrocie do wzrostów można myśleć w momencie pokonania poziomu 15,90$, wtedy tez należałoby oczekiwać testu ostatnich maksimów – 16,16$.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI cena ma cały czas problem z pokonaniem poziomu 55$. Dopiero wyraźne wybicie strefy przy tym poziomie da wiarygodny sygnał do większych wzrostów. Jak na razie obserwujemy lokalną konsolidacje przy szczytach, jednak rynek trzyma tendencję wzrostową i układ Overbalance. Dopóki znajdujemy się powyżej 53$, cały czas jest szansa na wyższe poziomy. Dopiero zanegowanie układu Overbalance, może doprowadzić do większej korekty spadkowej i testu nawet 50$. Poziom ten jest kluczowym wsparciem wynikającym z interwału D1.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here