towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Na złocie utrzymuje się tendencja spadkowa, aktualnie gold traci 0,14%. Silver znajduje się również na niewielkim minusie, aktualnie jest to -0,05%. Natomiast w przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch spadkowy na 0,62%, po wczorajszym 1 procentowym wzroście. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota kontynuuje spadki. Notowania zbliżają się do wsparcia przy poziomie 1277$. Aktualnie nie widać szansy na większe odbicie. Ewentualna korekta do poziomu 1295$, może być wykorzystywana do zajęcia pozycji krótkich. O zmiana tendencji na wzrostową będzie można mówić w momencie powrotu ceny powyżej 1300$, jak na razie przeważa strona podażowa.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra również wybija coraz niższe poziomy. Jeżeli tendencja się utrzyma, to niewykluczony jest test wsparcia przy poziomie 14,78$. Najbliższym oporem jest poziom 15,20$, wynikający z ostatnich minimów, a następnie górne ograniczenie lokalnego układu 1:1 – czerwone prostokąty. Dopóki rynek znajduje się poniżej 15,5$ – bardziej prawdopodobne są dalsze spadki.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI konsoliduje przy szczytach. Poziom 57,80$ pozostaje oporem. Aktualnie niewykluczona jest dalsza konsolidacja pomiędzy poziomami maksymalnymi, a strefą wsparcia przy 55$. W przypadku większej korekty spadkowej, cały czas należy mieć na uwadze poziom 53,40$ – dolne ograniczenie układu Overbalance. Intradayowy opór może stanowić poziom 56,65$.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here