towaryPrzed nami druga sesja na rynku towarów w nowym tygodniu. We wtorek 5 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro nieznacznie tracą. GOLD znajduje się 0,28% na minusie, a srebro notuje spadek na 0,23%. Ropa WTI zyskuje blisko 1%, odrabiając wczorajsze spadki. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota koryguje zeszłotygodniowe wzrosty. We wczorajszej analizie wspominałem o wsparciu przy poziomie 1308,5$. Cena jak na razie broni wsparcia, wynikającego z dolnego ograniczenia układu Overbalance (niebieskie prostokąty), miejsce to jest wzmocnione także poziomami reakcji z pierwszej połowy 2018 roku. Gdyby doszło do wybicia dołem, to kolejne wsparcia znajdują się odpowiednio przy 1297,5$ i 1280$. Należy pamiętać, że tendencja jest cały czas wzrostowa i obecne spadki są jedynie korektą. Oporem pozostaje fioletowa strefa przy 1325$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra również koryguje ostatnie wzrosty. Wczoraj notowania tego surowca znalazły się poniżej szczytów z początku stycznia (15,85$). Aktualnie rynek wrócił powyżej, jednak brakuje zdecydowanej reakcji popytowej, stąd możliwe jest wydłużenie korekty spadkowej. Kluczowym wsparciem jest w tej chwili poziom 15,48$. Dopiero jego wybicie otworzyłoby drogę do większej przeceny. Oporem jest w tej chwili poziom 16,16$, czyli ostatnie maksima.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI niewiele się zmieniło. Wczoraj mogliśmy obserwować niewielką korektę spadkową, jednak cena z powrotem wróciła do szerokiej strefy oporu przy 55$. Bez zmian obowiązuje tendencja wzrostowa. Wybicie górą obszaru zaznaczonego kolorem fioletowym powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Najbliższym wsparciem jest w dalszym ciągu poziom 53,05$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. O zanegowaniu scenariusza wzrostowego, będziemy mogli mówić dopiero w momencie powrotu ceny poniżej poziomu50$ za baryłkę.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here