towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,15 procentowym minusie. Z kolei Silver nieznacznie zyskuje, an tę chwilę jest to 0,03%. Oil WTI koryguje ostatnie silne wzrosty, dziś jest to spadek na 0,16%. Już za chwilę poznamy dane z USA, które również mogą mieć wpływ na rynek surowcowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota utrzymuje się w lokalnej tendencji spadkowej. Podczas wczorajszej sesji rynek zareagował na górne ograniczenie wyznaczanego w poprzedniej analizie układu 1:1. Pierwszym oporem pozostaje więc poziom 1294$, a jeżeli dosżłoby do jego wybicia, to w dalszym ciągu należy brać pod uwagę strefę przy 1300$. Dopiero powrót powyżej, otworzy drogę do wzrostów. Aktualnie celem dla strony sprzedającej w dalszym ciągu pozostają okolice minimów przy 1278$, czyli nieco poniżej wczorajszych minimów.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra w dalszym ciągu porusza się w konsolidacji pomiędzy 15,00$, a 15,22$. Dopiero wybicie jednego z poziomów, może doprowadzić do większego ruchu swingowego. Jak na razie nie widać przewagi ani popytu, ani podaży, należy czekać na dane z USA, które powinny doprowadzić do pojawienia się większej zmienności.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy koryguje ostatnie silne wzrosty, nie widać jednak większej wyprzedaży, trend dalej jest wzrostowy. W dalszym ciągu uważam, że kwestią czasu jest test mierzenia 61,8%, które pokrywa się ze strefą oporową przy 64$ za baryłkę. Niemniej korekta spadkowa jak najbardziej może się pojawić, w przypadku takiego scenariusza pozycji długich można szukać na wysokości ostatnich szczytów, a gdyby spadki były większe, przy dolnym ograniczeniu układu Overbalance. 

Zobacz także: Ropa wybija tegoroczne maksima

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here