towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold traci 0,64%. Silver znajduje się na niewielkim plusie, aktualnie jest to +0,12% Natomiast w przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch wzrostowy na 0,61%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota wyraźnie spada od kilku sesji. Aktualnie mamy do czynienia z największym ruchem spadkowym od sierpnia 2018 roku. W ubiegły piątek doszło do wybicia dołem układu Overbalance, co świadczy o wyraźnej przewadze sprzedających. Dopóki rynek znajduje się poniżej 1300$, obowiązuje scenariusz spadkowy. Niewykluczone, ze przetestowane zostanie wsparcie przy poziomie 1277$. O wzrostach można myśleć dopiero w przypadku powrotu ceny powyżej 1300$.

Wykres złota

Cena srebra

Po kilku próbach wybicia poziomu 16,17$, srebro zaczęło spadać. W piątek cena srebra wybiła z impetem wsparcie przy poziomie 15,50$. Aktualnie obowiązuje scenariusz spadkowy. Oporem jest strefa przy 15,50, która wcześniej stanowiła wsparcie. Na razie brakuje sygnałów popytowych, najlepiej zaczekać na korektę i dołączać się do spadków. O pozycjach długich można myśleć dopiero powyżej strefy oporowej zaznaczonej na fioletowo.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI ma problem z dalszymi wzrostami. Poziom 57,80$ skutecznie powstrzymuje stronę popytową. Aktualnie niewykluczona jest konsolidacja pomiędzy poziomami maksymalnymi, a strefą wsparcia przy 55$. W przypadku większej korekty spadkowej, cały czas należy mieć na uwadze poziom 53,40$ – dolne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here