towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku towarów w nowym tygodniu. W poniedziałek 4 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto traci 0,53%, ropa znajduje się 0,76% na minusie, a największy spadek możemy zobaczyć na srebrze, które traci w tej chwili ponad 1,5%! Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota koryguje zeszłotygodniowe wzrosty. Cena zbliża się do istotnego wsparcia, mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance (niebieskie prostokąty), miejsce to wynika także z poprzednich szczytów i dołków z pierwszej połowy 2018 roku. Gdyby doszło do wybicia dołem, to kolejne wsparcia znajdują się odpowiednio przy 1297,5$ i 1280$. Należy pamiętać, że tendencja jest jednak nadal wzrostowa i obecne spadki są jedynie korektą. Oporem pozostaje strefa przy 1325$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra, podobnie jak złota, koryguje ostatnie wzrosty. Spadki na silver są jednak silniejsze. Kurs wrócił poniżej ostatnich szczytów (15,85$) i w tej chwili istnieje szansa na pogłębienie ruchu. Najbliższe wsparcie wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance, które wypada przy 15,47$. Dopiero zanegowanie układu, otworzyłoby drogę do większej przeceny. Oporem jest w tej chwili wspominany poziom 15,85$, powrót ceny powyżej, powinien doprowadzić do ataku na nowe szczyty.Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI znajduje się w tej chwili w szerokiej strefie oporu przy 55$. Cały czas obowiązuje jednak tendencja wzrostowa. Wybicie górą obszaru zaznaczonego kolorem fioletowym powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Najbliższym wsparciem jest poziom 53,00$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. O negacji scenariusza wzrostowego będziemy mogli mówić dopiero w momencie powrotu ceny poniżej 50$ za baryłkę.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here