towaryPrzed nami ostatnia sesja na rynku towarów w tym miesiącu. W czwartek 31 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto zyskuje 0,98%, srebro znajduje się 1,14% na plusie, a ropa WTI nieznacznie traci -0,11%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota kontynuuje ruch w górę, wybijane są kolejne opory. Aktualnie znajdujemy się na wysokości wyznaczonego wczoraj poziomu 1325$, nie widać jednak sygnałów podażowych, dlatego i ten opór może zostać wybity. Co prawda, ryzyko korekty spadkowej rośnie, jednak łapanie szczytów nie wydaje się rozsądne, jak dobrze widać po ostatnich kilku sesjach. Tendencja jest nadal wzrostowa. O większej korekcie można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny poniżej poziomu 1308$. Poziom wynika z wcześniej wybitego oporu oraz układu 1:1 (niebieskie prostokąty).

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra kontynuuje wzrosty. Kurs znajduje się powyżej szczytów z początku roku. Najbliższe wsparcie stanowi dolne ograniczenie układu 1:1, a następnie strefa zaznaczona kolorem zielonym przy poziomie 18,85$. Jak na razie bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty, dopiero załamanie układu Overbalance może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI po raz kolejny testuje dolne ograniczenie szerokiej strefy oporu, wypadającej przy poziomie 55$. Cały czas przewagę ma strona popytowa, dlatego istnieje ryzyko wybicia oporu górą. Scenariusz zmieni się na spadkowy dopiero, gdy cena zejdzie poniżej poziomu 50$. Wcześniej wsparciem jest poziom 52,25$, czyli dolne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here