towaryW środę 30 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto zyskuje 0,21%, srebro znajduje się 0,62% na plusie, a ropa WIT rośnie aż 0,75%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota kontynuuje ruch wzrostowy. Wybity został opór przy poziomie 1308,5$, aktualnie kurs znajduje się 4$ wyżej, co potwierdza kierunek wzrostowy. W tej chwili istnieje co prawda ryzyko korekty spadkowej, jednak tendencja jest nadal wzrostowa. O większej korekcie można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny poniżej poziomu 1297,5$. Poziom wynika z lokalnych szczytów oraz układu 1:1 (niebieskie prostokąty). Nadal istnieje presja wzrostowa, dlatego może być ciężko szukać szczytów, szczególnie, że rynek przez dłuższy czas znajdował się w konsolidacji i istnieje szansa na dalszy ruch wzrostowy.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra kontynuuje wzrosty. Aktualnie kurs znajduje się powyżej szczytów z początku roku. Pierwsze wsparcie stanowi strefa zaznaczona kolorem zielony przy poziomie 18,55$, a następnie dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1 – 15,76$. Jak na razie bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty, dopiero załamanie układu Overbalance może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej.Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI w dalszym ciągu broni układu 1:1 – 51,80$.  Dopiero w momencie wybicia dołem będzie można myśleć o spadkach w kierunku poziomu 50$, który jest obecnie kluczowym wsparciem w średnim terminie. Oporem pozostaje szeroka strefa przy 55$, której wybicie może wywołać silniejszy impuls wzrostowy. Scenariusz wzrostowy pozostaje bazowy, dopóki rynek znajduje się powyżej 50$.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here